SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:46
Sahiller yaza hazırlanıyor Görseli
ÇEVRE

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentin yaz turizminden de hak ettiği payı almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Ekipler yaptıkları temizlik çalışmaları ile Samsun’un sahillerini yaz mevsimine hazırlıyor.Samsun’da vatandaşların yoğun olarak kullandığı sahil şeridinde sürekli olarak çalışmalar yürüten Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaz aylarında vatandaşların serinlemek için denize girdiği sahil şeridinde temizlik çalışmalarını aralıksız devam ediyor. Yaz mevsimine hazırlık kapsamında sahil şeridinde kapsamlı bir çalışma yapan ekipler, yoğun mesai harcıyor. Temizlik çalışmaları Samsun’un Terme ilçesinden Yakakent ilçesine kadar olan güzergahta tüm sahil şeridinde belirli aralıklarda gerçekleştiriliyor.ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTIRILDI


Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Temizlik İşleri Sorumlusu Muhammet Fatih Yıldız, “Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sıfır Atık Yönetim ve Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü olarak Terme’den Yakakent’e kadar olan sahillerimizde, Mavi Bayraklı plajlarımızda temizlik çalışması yürütmekteyiz.

Adnan Menderes sahili, Engiz sahili, Dereköy sahili, Costal sahili, Alaçam Geyikkoşan sahili, Terme Miliç sahilinde belirli periyotlarda temizlik çalışmalarımızı yapıyoruz. Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırdık. Vatandaşımızın yaz döneminde kentimizdeki sahillerden daha güzel bir şekilde istifade etmelerini sağlamak adına özveriyle görev yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap