• Samsun
  • Son Güncelleme 10:33
Kavaklıoğlu’nun su çilesi bitiyor Görseli
ÇEVRE

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışma ile Havza ilçesi Kavaklıoğlu Mahallesi’nde yıllardır yaşanan su problemi çözüme kavuşturuluyor. SASKİ ekiplerinin bölgede hummalı bir çalışma yürüttüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kentimizde su sorunu olan mahalle kalmayacak hedefimize her gün biraz daha yaklaşıyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), ekipleri kentin kırsal bölgelerinde su ile ilgili problem yaşayan mahallelerin sorunlarını tek tek çözüyor.

Kent genelinde ekiplerin hummalı çalışması aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Havza ilçesi Kavaklıoğlu mahallesinde vatandaşların yıllardır yaşadığı su problemi SASKİ’nin yaptığı çalışma ile ortadan kaldırılıyor. 2022 yılında yapımı tamamlanarak hizmete alınan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden alınarak Gidirli Mahallesi’ne getirilen Avrupa standartlarında arıtılmış içme suyu, yapılan çalışmayla Kavaklıoğlu Mahallesi’ne ulaştırılacak. Ekiplerin yoğun mesai yaptığı bölgede 2 bin 500 metrelik su hattının döşemesi tamamlandı. Mahalleye hızla içme suyu verileceği belirtildi.

‘SASKİ EKİPLERİ ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR’


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kırsal bölgelerde bulunan mahallelerin su sorununu çözmek için SASKİ ekiplerinin gayretle ve özveriyle çalıştığını belirterek “Bu iş gönül işi. Sorunu çözmek de, suyu getirmek de bizim işimiz. Ne pahasına olursa olsun mutlaka vatandaşlarımızı sağlıklı içme suyuna kavuşturacağız. Bu amaç doğrultusunda ekiplerimiz gece-gündüz demeden çalışıyor. Söz verdiğimiz gibi 2024’te içme suyu ve altyapı sorunu yaşayan mahallemiz kalmayacak Bu hedefe her gün biraz daha yaklaşıyoruz” dedi. ‘2 BİN 500 METRELİK HAT DÖŞENDİ’


Kavaklıoğlu Mahallesi’nde yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren SASKİ’de görevli Mimar Beyza Budal ise “2022 yılında yapımı tamamlanarak hizmete alınan Havza İlçesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kemal Sayar İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden alınarak Gidirli Mahallesi’ne getirilen Avrupa standartlarında arıtılmış içme suyunu, döşediğimiz yeni hat ile Kavaklıoğlu mahallesine ulaştırıyoruz. 2 bin 500 metrelik içme suyu hattının imalatı tamamlandı. En kısa sürede Kavaklıoğlu mahallesine su teminini sağlayacağız” şeklinde konuştu.


 

0 Yorum

Yorum Yap