SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:03
Büyükşehir’den “Yeşil Alan” mesaisi Görseli
ÇEVRE

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Kent estetiğine yönelik çalışmalara önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi yaz boyunca yabanı ot temizliği ve çim biçme çalışmalarını da düzenli olarak gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Mart ayında başlayan çalışmalar kasım ayına kadar devam edecek.

Vatandaşların nefes alabileceği ve doğayla iç içe vakit geçirebileceği yeşil alanlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak yapılan çalışmayla daha temiz ve düzenli hale getiriliyor.  Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Mart ayında başladığı yabani ot temizliği ve çim biçme çalışmalarını 25 araç 22 kişiyle aralıksız sürdürüyor. Ekipler sorumluluk alanlarındaki park ve bahçelerin yanı sıra bulvar ve caddelerdeki refüj ve yan bantlarda yabani ot temizliği yapıyor. Yapılan çalışmayla çiçeklerin ve ağaçların daha kolay büyümesi sağlanırken, yeşil alanlar daha estetik bir görünüme kavuşuyor.

“DAHA YEŞİL BİR SAMSUN İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Şehirdeki park ve bahçelerin vatandaşların keyifli vakit geçirebileceği alanlar olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yeşil alanlar şehir yaşamının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle yeşil alanların temizlik, bakım ve düzenleme çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bir taraftan mevcut olanı koruyoruz. Bir taraftan da şehrimize yeni yeşil alanlar kazandırıyoruz” dedi.

 “7 GÜN 24 SAAT SAHADAYIZ”

Ekip olarak  7/24 sahada olduklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Batı Bölgesi Şefi Sinan Uzun ise, “Bugün yaptığımız çalışma rutin faaliyetlerimizden çim biçme faaliyeti. Çim ve ot biçme faaliyetlerimiz mevsim şartlarına göre değişiklik gösterse de genellikle mart ayının ilk haftası başlıyor, Kasım ayının ortalarına kadar yoğun bir şekilde devam ediyor. 5 tane çim biçme traktörümüz, 10 tane yer motoru dediğimiz sürmeli motor, 10 tane tırpan ve 22 kişilik bir ekip ile Samsun halkının hizmetindeyiz. Vatandaşlarımızın yeşil alanlarımızdan, park ve bahçelerimizden maksimum istifade edebilmeleri için 7 gün 24 saat sahadayız” açıklamasını yaptı.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap