SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 08:21
Büyükşehir’den okul bahçelerine estetik dokunuş Görseli
ÇEVRE

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerin aktivite alanı olan okul bahçelerinde ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında yapılan boyama çalışmasıyla rengarenk oyun alanları oluşturuluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yeni eğitim öğretim dönemine kadar belirlediğimiz okullarımızda bu çalışmayı tamamlayıp, öğrencilerimiz için hazır hale getireceğiz. Ülkemizin yarınları olan çocuklarımız bizim için çok önemli. Onlarla ilgili her çalışmaya özel hassasiyet gösteriyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi' kapsamında öğrencilerin ders aralarında eğlence ve dinlenme aktivitelerinde bulunduğu okul bahçelerini 2023-2024 eğitim öğretim dönemine hazırlıyor.

İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle hayata geçen ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından okul bahçelerinin zemininde yapılan boyama çalışmasıyla rengarenk oyun alanları oluşturuluyor.OKUL BAHÇELERİ RENGARENK OLDU

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ömer İdris Akdin, “Okullarımızın bahçelerini yeni eğitim ve öğretim sezonuna hazırlıyoruz. Proje kapsamında ekiplerimiz zemini düzgün olan okullarımıza giderek, bahçeleri hem öğretici ve bilgilendirici hem de daha estetik oyun alanları oluşturuyor.

Çocuklarımızın ders aralarında güzel vakit geçirebilecekleri oyun alanları hazırlıyoruz. Okullar açıldığında çocuklarımız rengarenk okul bahçelerini gördüklerinde hem mutlu olacak hem de eğlenecek. Şimdiden tüm çocuklarımıza başarılı ve bol eğlenceli eğitim öğretim sezonu bir sezon diliyorum” diye konuştu.

‘HER ÇALIŞMAYA HASSASİYET GÖSTERİYORUZ’


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise eğitim alanında yapılan her çalışmaya her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirterek “Büyükşehir Gençlik Hareketi kapsamında okullarımızda çok güzel bir çalışma gerçekleştiriyoruz.

Okullarımızın bahçelerinde uygun olan zeminlerde çeşitli oyun alanları oluşturuyoruz. Bahçelerimiz rengarenk bir zeminle kaplanıyor. Uygun olan okullarımızda ekiplerimiz bu çalışmayı yapıyor.

Yeni eğitim öğretim dönemine kadar belirlediğimiz okullarımızda bu çalışmayı tamamlayıp, öğrencilerimiz için hazır hale getireceğiz. Ülkemizin yarınları olan çocuklarımız bizim için çok önemli. Onlarla ilgili her çalışmaya özel hassasiyet gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

 

0 Yorum

Yorum Yap