SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 11:09
Hande ERÇEL kimdir? Görseli
BİYOGRAFİ

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Son dönemde adını oldukça duyduğumuz gözde oyunculardan Hande Erçel, 2012 yılında katıldığı güzellik yarışmasının ardından oyunculuk hayatına adım atmıştır. Mesleğinin yanı sıra sanat etkinliklerine ilgi duyduğunu belirten ünlü oyuncu, kendini hayvansever, doğa aşığı ve tutkulu olarak tanımlıyor. İşte, Hande Erçel biyografisi...

Oyunculuğu çok kez eleştiri alsa da birçok popüler televizyon dizisinde başrol oynayan Hande Erçel, 2020 yılında verdiği bir röportajda rol aldığı birçok karakter içerisinde 'Sen Çal Kapımı' dizisindeki 'Eda' karakterine kendini yakın gördüğünü dile getirdi. "İşimi çok seviyorum. Her fırsatta kendimi daha çok geliştirmeye çalışıyorum" sözleriyle oyunculuğunu sevdiğini belirten ünlü oyuncu, "Oyunculuk mesleğini seçmeseydim 'küratör' olmak isterdim" dedi.

Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde alan Erçel,2012 yılında düzenlenen Miss Civilization of Turkey güzellik yarışmasında birinci seçilip Türkiye Medeniyetler Kraliçesi seçildi. Aynı yıl düzenlenen Miss Civilization of the World (Dünya Medeniyetler Kraliçesi) yarışmasında ikinci seçildi. Güzellik yarışmaları ona oyunculuğun kapılarını araladı.

2014 yılında Show TV'de yayınlanan ve 5. bölümde sonlanan 'Çılgın Dershane Üniversitede' adlı dizide 'Meryem' karakterini oynayarak ilk kamera önü oyunculuk deneyimini yaşadı.

2014 yılında 'Hayat Ağacı' dizisinde 'Selin Karahanlı' rolüyle ekranlara geldi.

2015 yılında 'Güneşin Kızları' aslı dizide 'Selin Yılmaz' karakteriyle adını geniş kitlelere duyurdu.

İlk oyunculuk deneyimlerinin ardından genellikle romantik komedi türündeki yapımlarda rol alan Hande Erçel, oyunculuk yeteneği bazı kesimlerce ağır eleştiriler alsa da geniş hayran kitlesine ulaştı.

2021 yılında başrolünü Kerem Bürsin ile paylaştığı 'Sen Çal Kapımı' dizisindeki 'Eda Yılmaz' karakteriyle büyük ilgi gördü.

Hande Erçel şimdilerde ünlü markaların aranan reklam yüzü olmuş durumda.

 

0 Yorum

Yorum Yap