SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 13:21
Tabiat harikası Çarşamba Orman Park hayran bırakıyor Görseli
TURİZM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Yeşil ile mavinin buluştuğu nokta Çarşamba Orman Park, tabiat harikası görüntüsü ve içerisinde yer alan tesisleriyle hayran bırakıyor.

şehir yaşantısından uzakta, eşsiz tabiat manzaralarının hüküm sürdüğü Çarşamba Orman Park, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Orman Parkı ile insanların aileleriyle, sevdikleriyle birlikte hoşça vakit geçirebileceği, kültürel faaliyetlerin yanı sıra birçok spor branşıyla ilgilenebilecekleri büyük bir merkez vatandaşların hizmetine kazandırıldı. Karadeniz Bölgesi’nin en geniş kumsal bantlarından birine sahip olan bu alan, aynı zamanda içerisinde yer alan fıstık çamları ile eşsiz bir doğal güzelliği de içerisinde barındırıyor. Doğayı koruyan, çevreye duyarlı bireyler yetiştirebilmek için Çarşamba Orman Parkı’na “Baykuş Orman Okulu” kazandırılıyor.

“Orman Okulu öğrenci kabulüne yakın zamanda başlıyor”

Okulun yakın zamanda öğrenci kabulüne başlayacağını ifade eden Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba Orman Parkımız, Hürriyet Mahallemiz ile İstiklal Mahallemizin tam ortasında, Çarşamba’mızda Yeşilırmak’ın denize döküldüğü alanda burası. Burada çok güzel çam ormanları var. Çam kozalaklarının yetiştiği, güzel çam ormanlarının ortasında böyle bir projeyi hayata geçirdik. Orman Parkımız geçen yıl hizmet vermeye başladı. Bu yıl piknik alanlarımız tamamıyla bitti, vatandaşlarımız yazın buraya gelip çocuklarıyla güzel vakit geçirdiler, misafirlerini ağırladılar; burada hem restoran kısmı hem piknik, mangal alanlarımızın olduğu kısımlar var. Çarşamba Orman Parkımızda, Orman Okulu projemizi de hayata geçiriyoruz. Hem çocukların ördeğinden, tavuğundan tüm evcil hayvanları, ormanda ağaçları, doğayı tanıyabileceği alanların olduğu hem de mısır, fasulye gibi ürünlerin de yetiştirildiği güzel bir Orman Okulu yapıyoruz. Yakın zamanda inşallah öğrencileri de kabule başlamış olacaklar. Çarşambalı hemşehrilerimizin denizle, denizin hemen kenarında olan bir Orman Parkıyla alakalı bir talebi, ihtiyacı, arzusu vardı. Bu kapsamda diğer ilçelerimizden, Samsun’umuzdan misafirlerimizin çok rahat ulaşabildiği bir konumdaki çok güzel bir tesisi Çarşamba’mızın hizmetine açmış olduk” dedi.

Bungalov ve çadırlı kamp alanları yapılıyor

Başkan Doğan, “İnşallah gelecek yaza, konaklama imkanı da sunmayı planlıyoruz. Piknik alanının karşısındaki bölüme bungalov alanlarımız ayrıldı. 250 bungalov, 250 de çadırlı kamp alanı oluşturulacak şekilde Orman Bakanlığımızdan iznimizi aldık. Yatırımcımızla beraber burada vatandaşlarımıza hizmet verebilmek için çalışıyoruz. İnsanların mutlulukları gerçekten gözlerinden okunuyor. Bizde hemşehrilerimiz mutlu oldukça mutlu oluyoruz. Gerçekten Çarşamba’mız her şeyin en iyisine en güzeline layık bir ilçe. Çarşamba Orman Parkı’mız, Samsun’umuzun önemli bir nefes alma yeri haline geldi. Kışın da açık olacak, yazın da, insanların rahatça arzularına göre burada vakit geçirebildikleri, dinlenebildikleri, huzur bulabildikleri bir orman, insanlarımızın hizmetine sunulmuş oldu” diye konuştu.

“Orman Park sahilinde yeni projeler hayata geçiyor”

Çarşamba Orman Parkı’nda sahil planlamalarının da devam ettiğinin altını çizen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “İnşallah gelecek yıl itibariyle denizi de sahili de biraz daha farklı kullanmayı amaçlıyoruz. Çünkü böyle bir kumsal ve böyle bir sahil bandı Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Yine burada kuş cenneti olan bir gölümüz var. Tabiat harikası olan bir yerdeyiz. Sahilimizde yeni planlamalar da yapıyoruz. Orman Parkımızın sahil bölümünü de kadınlar plajının olduğu, insanların plaj voleybolu, plaj futbolu oynayabildikleri; kafeteryalarıyla, localarıyla turistik bir sahil kasabası haline getiriyoruz” şeklinde konuştu. Doğan, “Çarşamba Orman Parkı’mızın şöyle de bir özelliği var. Buradaki yapılan her şey neredeyse geri dönüşümden yapıldı. Yani burada ağaç dalları, bir taraftan yürüyüş yollarını ve çitleri oluşturdu. Buradaki imalatların hepsini bu köydeki insanlarımız yaptı. Dışardan bir işçilik yok. Her şey burada üretildi. Çam kozalaklarını boyadılar onlarda dekor sağladılar. Ağaçlara çıkan insan figürleri oluşturdular. Bunlar hep geri dönüşümle oldu. Buranın mutfağında çalışanların çoğu yöremizin insanı, buranın hanımları çalışıyor mutfağında, her şey burada üretiliyor. Onun haricinde garsonu, çalışanları hepsi bu köyden. Orman Parkımız, esasında köyün içerisinde, köyün insanlarının da bir taraftan kendi üretimine, her şeyine katkı sağladıkları bir taraftan da Çarşamba’ya Samsun’a hizmet veren çok güzel bir tesis, bir işletme oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Misafirlerimize, Çarşamba’mızın tüm insanlarına da buraya gelmelerini, burada bizim misafirimiz olmalarını bekliyorum. İlçemiz ve hemşehrilerimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Yorum Yap