• Samsun
  • Son Güncelleme 05:50
Kabinenin Gündemi Silinecek Borçlar Görseli
SİYASET

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Kabinenin Gündemi Silinecek Borçlar

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yoğun bir gündemle toplanıyor. Masada kritik başlıklar var.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak. Toplantıda, yaklaşık 6 milyon dar gelirli vatandaşın 30 milyar liralık icra ve haciz borçlarının silinmesi için yasa çıkarılması konusunun da ele alınması bekleniyor. Toplantıda, bu konuda yapılan çalışmalar üzerinde durulacak.

Sosyal Konut Projesi Gündemde

Sosyal konut projesinin 13 Eylül’de Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacağı duyurulmuştu. 13 Eylül’de lansmanı yapılacak dar gelirliye sosyal konut projesindeki çalışmalarda gelinen aşama da toplantıda ele alınacak.

Banka Promosyonları

Memurlarla ilgili banka promosyonları üzerinde de durulması beklenen toplantının bir diğer gündem maddesi ise 12 Eylül’de okulların açılması çerçevesinde yeni eğitim yılı olacak.

Ege'deki Yunanistan'ın Tacizleri Masada

Yunanistan'ın Türk jetlerine yönelik tacizleri de Ankara'nın gündeminde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'n verdiği kritik mesajların ardından gözler Yunanistan'a yönelik atılacak adımlara çevrildi. Bugün yapılacak kabine toplantısında masadaki başlıklardan birisi Yunanistan'ın eylemleri olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısına ilişkin detayları CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan aktardı.

Arda Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Ege'de Yunanistan'ın yükselttiği tansiyon Ankra'nın yakından takip ettiği bir başlık olarak karşımıza çıkıyor. Yarın gerçekleştirilecek kabine toplantısında Yunanistan'ın provokatif hamleleri gündemde olacak. Bir süredir hem NATO uçuşu gerçekleştiren hem de rutin uçuşlarını gerçekleştirilen Türk jetlerine dönük tacizler yaşandı. Buna karşı alınacak tedbirler kabinenin gündemin olacak.

Enflasyonla Mücadele Adımları Gündemde

Dar gelirli için atılacak adımlar, sosyal konut projeleri ve enflasyonla mücadele, ekonomideki kritik başlıklar da kabine toplantısında ele alınacak.

 

 

Yorum Yap