• Samsun
  • Son Güncelleme 00:09
Yeni göreve başlayan personele hizmet içi eğitim Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde 657 sayılı kanununa tabi olarak ataması yapılarak yeni görevlerine başlayan itfaiye ve zabıta personeline yönelik olarak ‘Oryantasyon ve temel eğitim’ programı düzenledi. 10 gün süren eğitimi, başarı ile tamamlayan personel belirlenen görev yerlerinde çalışmaya başladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kent güvenliğini artırmak ve hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nde yeni göreve başlayan toplamda 71 itfaiye ve zabıta personeline yönelik olarak oryantasyon ve temel eğitim programı düzenlendi. 18 Eylül’de başlayan eğitim programları 29 Eylül’de sona erdi.

Eğitimlerin sonunda işe yeni başlayan personelin mesleki ve teknik alanda daha güçlü, bilinçli ve hazır bir şekilde görev yapmalarının sağlanması hedefleniyor.

‘40 İTFAİYE ERİ VE 31 ZABITA MEMURU GÖREVE BAŞLADI’

Eğitimlerin yeni başlayan personel için çok önemli ve faydalı olduğunu belirten İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Kurumsal Gelişim ve İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Zikri Tuzcu, "14 Mart'ta başlayan süreç, 14 Eylül'de yeni arkadaşlarımızın göreve başlamasıyla birlikte tamamlandı. Toplamda 40 itfaiye eri ve 31 zabıta memurunun ataması yapılarak göreve başladı. Eğitim programlarımız 18 Eylül'de başladı ve 29 Eylül'de sona erdi.

Eğitim programları yeni personelimiz için çok önemli ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca,  yıl içinde eğitim planına uygun olarak hizmet içi eğitimlerimiz devam etmekte olup; tüm çalışanlarımız mesleki, teknik,  kişisel gelişimi ve motivasyonu üst seviyede tutabilmek adına çalışmalarımız devam etmektedir. Bunun yanında kendi içimizde mevzuat, iş sağlığı ve güvenliği, kurum kültürü ve aidiyet, disiplin işlemleri gibi konuları da sunumlarımızla destekliyoruz. Daire başkanlıkları da kendi faaliyet alanları ve yapmış oldukları projelerine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler. Son olarak, belediyemizin tesislerini ve hizmet binaları ve lokasyonları gezdirilerek süreci tamamlamış olduk. Eğitim sonrasında yeni başlayan personelimize görevlerinin hayırlı olmasını diliyor; şehrimize, milletimize ve devletimize mesai mefhumu gözetmeksiniz çalışacağına yürükten inanıyorum” diye konuştu. 

0 Yorum

Yorum Yap