• Samsun
  • Son Güncelleme 18:37
Teknofest hazırlıkları sürüyor Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, TEKNOFEST 2022’nin Samsun’a yakışır bir şekilde her yönüyle kusursuz olarak gerçekleştirilebilmesi için tüm kurumlarla birlikte festival alanında ve otoparklarda çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rifat Silov, DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe ve ilgili kurum temsilcileriyle birlikte, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ‘TEKNOFEST 2022’ hazırlıkları kapsamında Çarşamba Havalimanı'nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Vali Dağlı, TEKNOFEST’in, Türkiye’nin milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik öneme sahip kurum ve kuruluşların paydaşlığında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olduğunu belirterek “Böylesine önemli bir organizasyona milli mücadelenin ilk adımının atıldığı şehir olarak ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.Festival tarihi yaklaştıkça tüm şehirde heyecanın da arttığını dile getiren Vali Dağlı, “Tamamı geleceğin odak teknoloji alanlarında gerçekleştirilen yarışmalarda ilkokuldan üniversite ve üzeri seviyeye kadar her eğitim seviyesinden gençler, mezunlar ve profesyoneller katılacak. Festival kapsamında yarışmaların yanı sıra Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK akrobasi timleri ve Akıncı, Hürkuş, Atak Helikopteri gibi milli imkanlarla geliştirilen hava araçlarının gösterileri gerçekleştirilecek, yerli ve yabancı katılımların olacağı fuar etkinlik alanlarında ziyaretçiler, çeşitli teknolojileri ve simülasyon alanlarını deneyimleyebilecek, son çıkan teknolojiler hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilecek ve yerli ve yabancı üretim hava ve kara araçlarını yakından görme imkanına sahip olacaktır” diye konuştu.  Hazırlık çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Dağlı, “Bizler de uluslararası katılımın olacağı bu büyük etkinliğin Samsun’a yakışır bir şekilde her yönüyle kusursuz olarak gerçekleştirilebilmesi için tüm kurumlarımızla birlikte festival alanında ve otoparklarda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yine yoğun bir ziyaretçi katılımını beklediğimiz festival sürecince misafirlerimizin trafik sorunu yaşamamaları için de yol düzenleme ve alternatif güzergah çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. İnşallah çalışmalarımız neticesinde en güzel şekilde gerçekleştirilecek olan festivalimiz ilimiz, ülkemiz, gençlerimiz ve geleceğimiz için güzel ve hayırlı gelişmelere vesile olacaktır” şeklinde konuştu.
 

Yorum Yap