• Samsun
  • Son Güncelleme 19:02
Tarım Dergisi'nin 6. sayısı yayında Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan dijital tarım dergisi, SBB Tarım Dergisi’nin altıncı sayısı çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizde tarımın gelişmesi için her türlü katkıyı vermeye devam ediyoruz. Hem bitkisel hem de hayvansal üretime katkı sunan çok önemli projeler hayata geçirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak tarım için seferber olduk” dedi.

 

Tarımsal içerikli derleme, makale ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen tarımsal çalışmalara dair haberlerin yer aldığı SBB Tarım Dergisi, dijital ortamda hazırlanıyor. 4 ayda bir yayınlanan dergiye www.samsun.bel.tr sayfası üzerinden erişim sağlanıyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan derginin 6’ıncı sayısında Büyükşehir Belediyesi’nin üreticilere sağladığı destekler, arı ölümlerinin nedenleri ve çözüm önerileri, yaylada seracılık, kaz yetiştiriciliği başta olmak üzere birçok konu yer aldı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

2022’DE 4 BİN 759 ÇİFTÇİYE DESTEK
 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentte tarımın gelişmesi için her türlü katkıyı vermeye devam ettiklerini belirterek “Hem bitkisel hem de hayvansal üretime katkı sunan çok önemli projeler hayata geçirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak tarım için seferber olduk. 2022 yılında 4.759 çiftçiyi 35.971 dekar alanda destekledik. Desteklemeye de devam edeceğiz. ‘Tohum bizden üretim sizden’ mottosuyla üreticilere toprak ve iklim özelliklerine uygun tohum, fide ve fidan desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi olarak ürün çeşitliliğinin yanında verimliliği de artırdık. Çünkü tarım olmazsa hiçbir şey olmaz. Daha güzel ve daha bereketli bir Samsun için, geleceğimiz için üretmemiz gerekir. Üretimi teşvik projelerimiz ile şehrimizin tarımda bulunduğu noktayı yükseltmek için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Toprak en değerli varlığımız ve tarım olmazsa olmazımız. Yaptığımız her çalışma da Samsunlulara ve Samsun’a değer” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap