• Samsun
  • Son Güncelleme 02:20
SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Aydın:  “Başkan Demir’in Samsun’da uyguladığı dönüşümü TEKNOFEST tamamladı” Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

TEKNOFEST Karadeniz’de Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin standını ziyaret eden Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in göreve geldikten sonra kentte bir dönüşüm uygulamaya başladığını belirterek, “Sürdürülebilirlik, enerji verimliliği ve teknolojiye geçiş üzerinden bir dönüşüm. TEKNOFEST’ te onu tamamladı gibime geliyor” dedi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, müthiş bir ilgi ve heyecan olduğunu belirterek TEKNOFEST’ in amacına ulaştığını ifade etti.

TEKNOFEST Karadeniz’de Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin standını ziyaret eden SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, TEKNOFEST sürecinde yapılan çalışmalarla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında övgü dolu cümleler kurdu.  SBB TV YouTube kanalına konuşarak, TEKNOFEST Karadeniz’in Samsun’da yapılıyor olmasını bir hayalin gerçeğe dönüşmesi olarak baktığını belirten Prof. Dr. Aydın, “Biz aslında hep birlikte yola çıktığımızda acaba Karadeniz’de TEKNOFEST olur mu?

Acaba Samsun’da TEKNOFEST olur mu?’ diye şüphe vardı. Ama o şüphelere çok aldırmadık. Ekiple beraber Valimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla tüm arkadaşlarımızla ve milletvekillerimizle bu uğurda yoğun bir kampanya yürüttük ve bu TEKNOFEST’ in Samsun merkezli olarak yapılmasını sağladık. Bundan sonra da paydaşların, gerek valiliğin gerek büyükşehir belediyesinin yaptığı fiziki çalışmalar, üniversitelerin ve tüm paydaşların yaptığı bilimsel çalışmalar bu TEKNOFEST’ i bu hale getirdi. Müthiş bir kalabalık var. Müthiş bir ambiyans var. Müthiş bir heyecan var insanlarda. Aslında bu ülkenin yarınlarının güvende olduğunu, yarınlarının teminat altında olduğunu bize ortaya koyuyor” dedi.


(SAMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın (Soldaki), Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir (Ortadaki)

‘Her şey hayal kurmakla başlar’

Her şeyin hayal kurmakla başladığını dile getiren Prof. Dr. Aydın, “Çocuklarımız da, gençlerimiz de kurdukları hayalleri önce burada kendi imkanlarıyla ürüne dönüştürüyorlar. Bu ürünler her geçen gün artarak devam edecek ve ülkemizin savunma sanayiinde, teknolojisinde, eğitim teknolojilerinde, iklim olaylarında, sürdürülebilirlikte ülkemizin çok daha iyi bir yere geleceğinden hiçbir şekilde şüphemiz yok. Bu heyecan ve ambiyans oldukça, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, her nerede insan unsuru bir şey yapılıyorsa bizim gençlerimiz onun çok daha iyisini yaparlar. Tabi daha mükemmelini Allah yapar ama kulun yaptığı insanın yaptığı her şeyi artık yapabilecek seviyeye geldik. Alanda gördüğünüz Bayraktar TB2, Akıncı, Gökbey, milli olarak üretilen araçlarımızı gördünüz aslında bu her şeyi ifade ediyor” diye konuştu.

 

Yorum Yap