SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 12:26
Samsunlu kadınlar Büyükşehir’le daha güçlü Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında kurslar, seminerler ve gezi programlarıyla 7 bin 456 kadının hayatına dokundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kadınlarla ilgili attığımız her adım da yaptığımız her çalışmada büyük hassasiyet gösteriyoruz. Sunduğumuz hizmetlerden yararlanan kadınlar artık daha güçlü” dedi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kadınların hayatın her alanında aktif rol almalarını sağlamak adına yaptığı çalışmaları sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetler ve kurslardan faydalanan kadınlar, hem sosyalleşiyor hem de el emekleri ile üreterek aile ekonomilerine katkı sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi, Amisos Aile Yaşam Merkezi, Millet Bahçesi Hanımlar Lokali ve Kadıköy Mahallesi Kültür ve Yaşam Evi olmak üzere 4 ayrı noktada kurs, etkinlik, seminer ve psiko-sosyal destek programları düzenleniyor.

2023 yılında da mefruşattan, ön muhasebeye, Kur’an Kursu’ndan, takı tasarımına 26 branşta düzenlenen kurslara 681 kadın katıldı. Ücretsiz olarak hizmet veren kurslarla kadınlar hem meslek öğrendi hem de üretmenin ve kazanmanın mutluluğunu yaşadı. 2023 yılında düzenlenen seminer, konferans, gezi ve etkinlik ve psiko-sosyal destek hizmetinden ise 6 bin 775 kadın yararlandı.

BİNLERCE KADININ HAYATINA DOKUNDU

Kadınlarla ilgili yapılan çalışmaların önemine dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kadınlarla ilgili attığımız her adım da yaptığımız her çalışmada büyük hassasiyet gösteriyoruz.

Sunduğumuz hizmetlerden yararlanan kadınlar artık daha güçlü. Biz kadınlarımızın hayatın her alanında yer almalarını istiyoruz. Bu konuda Belediye olarak üzerimize düşeni yapma gayreti içindeyiz. Ücretsiz kurs programları düzenliyoruz. Kadınlarımız yeter ki üretsin istiyoruz. Son 5 yılda kurslarımızla, etkinliklerimizle binlerce kadının hayatına dokunduk. Sunduğumuz hizmetlerden yararlanan kadınlar artık daha özgüvenliler. 2023 yılını bu anlamda çok verimli ve güzel bir şekilde geçirdik. Çalışmalarımız bu yılda artarak devam edecek” diye konuştu.

 

0 Yorum

Yorum Yap