SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:10
Samsun Valisi Tavlı: “Yağmur sabaha kadar sürecek” Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Valisi Orhan Tavlı, yağışların yarın sabaha kadar devam edeceğini ifade ederek, herkesi teyakkuz halinde olması konusunda uyardı.

Turuncu kod ile verilen sel uyarısı Samsun’da etkili oldu. Gece başlayan sağanak sabahleyin sele dönüştü. Samsun’da birçok cadde, sokak, işyeri ve konut sular altında kaldı. Aşırı yağışlar nedeniyle yollarda çökme ve heyelan meydana geldi.

Vali Orhan Tavlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, selden etkilenen bölgelerdeki çalışmaları yakından inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Tavlı ve Başkan Demir, can kaybının olmamasının tek tesellileri olduğunu vurgulayarak, sabaha kadar sürecek yağışlar nedeniyle vatandaşları uyardılar.

Vali Tavlı: “Yağmur sabaha kadar sürecek, herkesin teyakkuz halinde olmasını istiyorum”

Yağışların devam edeceğini belirterek vatandaşları uyaran Samsun Valisi Orhan Tavlı, “Tüm Samsunlu hemşehrilerimize geçmiş olsun. Çok şükür can kaybımız yok. Dün akşamdan itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız yapılan uyarılar neticesinde teyakkuz halinde. Şu anda yollarımız trafiğe açık. Ufak tefek heyelan nedeniyle gelen malzemeler var. Onları da ekipler temizliyor. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken, bu yağışın yarın sabaha kadar devam edeceğinin uyarısını da yapmak istiyorum. Herkesin teyakkuz halinde olmasını istiyorum. Normal hayata yavaş yavaş dönülüyor. Ekipler de sahayı inceledi. Akşam da Süper Lig maçının oynanmaması söz konusu değil. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu sel afetini en az hasarla atlatacağız” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap