• Samsun
  • Son Güncelleme 11:33
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ üncü kuruluş yıl dönümünün heyecanını ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet, Türk Milleti’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin ifadesi olan en güzel eseridir.

 

Cumhuriyet; bir milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla başlattığı milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.

İstiklal Savaşımıza ilham kaynağı olan özgürlük ve bağımsızlık ruhu, milletimizin iradesini esaret altına almak ve ülkemizi parçalamak isteyen güçlere ve onların işbirlikçilerine karşı dün olduğu gibi bugün de en önemli gücümüzdür.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda atılan adımlarla 100 yılda ülkemiz çok önemli bir noktaya gelmiştir. ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu doğrultusunda ülkemizi daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bağımsızlık mücadelesini başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da ilk adımı attığı kent olmanın gururunu taşıyan Samsun’da, 100’ üncü yıl coşkusunu büyük bir heyecanla yaşıyoruz.


Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu güzel vatanı bizlere miras bırakan şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

0 Yorum

Yorum Yap