SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 19:57
Otopark sorununa kalıcı çözüm Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesinde devam eden iki mekanik katlı otopark projesi ile ilçenin otopark sorununa kalıcı çözüm sunuyor. Gazi Otoparkı ve Çiftlik Otoparkı projelerinin hızla sürdüğünü ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; “ 2024 yılında hizmete alacağımız iki otopark İlkadım ilçesindeki otopark çilesini sonlandıracak” dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehir içi trafiği rahatlatmak ve kent genelinde otopark kapasitesini yükseltmek amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Büyükşehir, mekanik otoparklarla hem park sorununa neşter vuruyor hem de o alanlarda yaptığı meydanlarla vatandaşlara yeni yaşam alanları kazandırıyor.

ALTI OTOPARK ÜSTÜ MEYDAN VE KAFE

Büyükşehir Belediyesi kentin en yoğun ilçelerinden İlkadım’da, Gazi Otoparkı ve Çiftlik Otoparkı projelerini hayata geçiriyor. Rasathane Mahallesi’nde inşası süren 169 araç kapasiteli Çiftlik Otoparkı projesinin yüzde 25’i tamamlandı. 19 Mayıs Mahallesi’nde inşa edilen 104 araçlık Gazi Otoparkı projesi ise yüzde 45 fiziki gerçekleşme oranına ulaştı. İki otopark projesi 3’ü bodrum kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa ediliyor. Mekanik sistem otoparkların yer aldığı alanda ayrıca vatandaşların soluk alabileceği meydan, kafe ve çocuk parkları da yer alacak.

“İLKADIM’DA OTOPARK ÇİLESİ SONA ERECEK”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Son teknolojiyi kullanarak yaptığımız yeni yatırımlarla otopark sorununa yönelik kalıcı çözümler ortaya koyuyoruz. İlkadım ilçemize de 2 otopark kazandırıyoruz. Mekanik sistemle çalışacak otoparklardan birini Rasathane Mahallesi’ne birini de 19 Mayıs Mahallesi’ne inşa ediyoruz. Projeler hızla ilerliyor. Projelerin tamamlanmasıyla bölgede park konusunda yaşanan problem ortadan kalkacak. İki otopark projesi de bittiğinde tamamen mekanik bir sistem ile hız-enerji verimliliği yüksek yazılımla vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Otoparkların üst kısımları ise meydan olacak. Otopark kapasitesini artırırken biryandan da bölge içinde yeni yaşam alanları oluşturuyoruz” dedi.

PROJELERE VATANDAŞLARDAN “TAM” NOT

19 Mayıs Mahallesi esnaflarından Teoman Çelik; “ Bu otoparklar çok gerekliydi. Burada araç parkı büyük sıkıntı yaratıyordu. İnşallah bu projeler tamamlandığında bu sıkıntılar bitecek. Açılışı heyecanla bekliyoruz” dedi

19 Mayıs Mahallesi sakinlerinden Murat Kahveci ise, “ Olması gereken bir projeydi. Araç parkı sıkıntı olmaktan çıkacak inşallah. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” yorumunu yaptı.

Rasathane Mahallesi’nde yaşayanlarda heyecanla otopark projelerinin tamamlanmasını bekliyor. Vatandaşlardan Timur Söylemez, “Çok güzel olacak. Mekanik otopark. Üstü de meydan. Çok başarılı bir proje. Çok ciddi sıkıntılarımız var araç parkı konusunda. O yüzden projelerin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadesini kullandı.

0 Yorum

Yorum Yap