• Samsun
  • Son Güncelleme 10:39
Mahsur kalan 17 kişinin imdadına Büyükşehir yetişti Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi sel felaketinin ardından çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Ekipler kentte hayatı normale döndürmek adına 7/24 mesai yaptı. Yağmur nedeniyle yolcu otobüsünde mahsur kalan 17 kişinin imdadına da Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri yetişti.

Metrekareye 150 kilograma yakın yağışın düştüğü Samsun’da Büyükşehir Belediyesi teyakkuza geçti. Tüm ekip ve ekipmanlarıyla sahaya inerek, birçok noktaya gerekli müdahalelerde bulundu. Su baskını yaşanan caddeler, evler ve iş yerlerindeki sular boşaltıldı. Temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Ekipler, Yoğun yağış nedeniyle yamaçlardan gelen çöp ve toprağın tıkadığı mazgal ve kanallara anında müdahalede bulunarak, daha büyük taşkınların önüne geçti.

İTFAİYE EKİPLERİ 500 SU BASKININA MÜDAHALE ETTİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri de su tahliye çalışmalarına 6 araç,30 su çekme pompası ve 30 personel ile destek veriyor. Ev ve iş yerleri ile ilgili 500 su baskını ihbarını değerlendiren ekipler, su tahliyesi ve kurtarma çalışmalarını gerçekleştiriyor.

17 KİŞİNİN İMDADINA BÜYÜKŞEHİR YETİŞTİ

İlkadım ilçesinde Otogar çıkışında mahsur kalan yolcu otobüsündeki 17 kişinin imdadına da itfaiye ekipleri yetişti. Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Otogarı’ndan Amasya’ya doğru yola çıkan otobüs, yola dolan su nedeniyle ilerleyemedi. Otobüste bulunanlar itfaiye ekiplerini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler 17 kişiyi kurtarmayı başardı.

7/24 SAHADAYIZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir , “Şehrin bir çok noktasında hayat normale döndü. Ekiplerimizle 7/24  mesaimizi sürdürerek ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidereceğiz” dedi.

 

0 Yorum

Yorum Yap