• Samsun
  • Son Güncelleme 00:05
Kamu kampüsü için ilk kazma 2024 başında vurulacak Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Kapanış Toplantısı’nda konuşan Başkan Mustafa Demir, “Kamu Kampüsü projesi kısa sürede tamamlanacak. 2024 yılı başında inşaatına başlanacak” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Kapanış Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 53 madde görüşülerek karara bağlandı.

‘KAMU KAMPÜSÜ MUHTEŞEM BİR PROJE’

Kamu Kampüsü projesiyle ilgili bilgi veren Başkan Demir, “Kamu Kampüsü projesi kısa sürede tamamlanacak. 2024 yılının başında inşaatına başlanacak. Belediyemizin tüm birimlerini oraya taşıyacağız. Muhteşem bir proje olacak” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Meydanı Projesi’ne çok önem verdiklerini söyleyen Başkan Demir, “Vatan Bilgisayarın kullandığı yıktığımız binanın olduğu yere çok güzel bir park yapıyoruz. Orayı ağaçlandırıyoruz. Banklar koyacağız. Bu değişikliğin oradaki trafiğe de faydası var. Cumhuriyet Meydanı Projemiz ve Samsun Fuar Alanı Projemiz bittiğinde oradan karşıya yürüyen merdivenli üst geçit yapacağız. Kapalı bir sistem. Çok şık bir mimari ile yapılacak” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Panorama Müzesini de Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredeceğiz. Onlar da o projeyi daha da geliştirecekler. Samsun Müzesi inşaatı da bitti. Muhteşem bir çalışma oldu. Çok güzel bir açılış yapacağız oraya. Tüm çalışmalar tamamlandığında, Cumhuriyet Meydanı projesi tamamlandığında Samsun merkezi müthiş bir fonksiyon kazanacak.”

 

0 Yorum

Yorum Yap