• Samsun
  • Son Güncelleme 13:03
Havza’da grup yolu sevinci Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında mahallerin yol sorunları tek tek çözülüyor. Havza ilçesinde Çiftlik ile Gidirli mahallelerini birbirine bağlayan 17.6 km uzunluğundaki grup yolunun 7.5 kilometrelik kısmı tamamlandı. Genişliği 8 metreye çıkarılarak çift şeride dönüştürülen yolda beton kaplama uygulaması yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yaptığımız beton yollar ile ulaşım altyapımızı daha güçlü hale getiriyoruz. Standardı yüksek ve daha konforlu yollar için sürekli çalışıyoruz” dedi.
 

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük kenti olan Samsun’un 17 ilçesinde kırsal mahallelerin yol sorununun büyük bölümünü ortadan kaldıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, beton ve asfalt yol uygulamalarıyla ulaşım altyapısını güçlendiriyor. 2024 yılına kadar kırsal bölgelerdeki tüm mahallerin ulaşım problemlerini çözmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi’nin Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. Bu kapsamda ekiplerin Havza ilçesindeki Çiftlik-Gidirli Grup Yolundaki çalışmaları sürüyor. 17.6 km uzunluğunda ve 5 metre genişliğindeki tek şeritli yolu geçen yıl genişleterek altyapısını sağlamlaştıran Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Havza Şube Şefliği ekipleri, bu yıl da beton yola kavuşacak güzergahın 7.5 kilometrelik bölümünün kaplamasını bitirdi. Zemine çelik hasır döşeyerek Büyükşehir Belediyesi’nin beton santrallerinde üretilen kaliteli malzemeyi kullanan ekipler, çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Çiftlik ve Gidirli mahalle sakinleri ise çalışmaları heyecanla takip ediyor.BAŞKAN DEMİR’E TEŞEKKÜR

Beton yol yapılması nedeniyle çok mutlu olduklarını belirten Çiftlik Mahallesi Muhtarı Mehmet Yıldırım, “Yolumuz çok sıkıntılıydı. Tek şeritti ve araçla gitmek zordu. Kar yağdığında ulaşıma kapanıyordu. Ulaşımda büyük sıkıntımız vardı. Şuan 17 kilometrelik yolumuzun 7.5 kilometrelik kısmı tamamlandı. Betonu dökülen kısım havaalanı yolu gibi oldu. Çok mutluyuz. Başkanımız Mustafa Demir başta olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.YOL ÖNCE GENİŞLETİLDE SONRA BETONLA KAPLANDI

Çiftlik Mahallesi sakinlerinden 73 yaşındaki Cemil Dursun, ise daha önce yolun dar olduğunu kış çamurdan çukurlardan araçların gidemediğini dile getirerek “O kadar kötüydü çok büyük sorun yaşıyorduk. Mustafa Demir başkanımız geçen yıl gelip yolumuzu inceledi. Ardından hemen talimat verdi. Allah ondan razı olsun. Ona dua ediyoruz. Yol çalışmaları devam ediyor. Önce yolu genişlettiler sonra beton yol yapmaya başladılar. Yolun biten kısmını kullanıyoruz çok güzel oldu” şeklinde konuştu.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

‘KALICI ÇÖZÜM’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise kırsal mahallelerin yol ile ilgili sorunlarını tek tek çözdüklerini belirterek “2024 yılına kadar yol sorunu yaşayan kırsal mahallemizin kalmayacağı sözünü vermiştik. Bu hedef doğrultusunda ekiplerimiz gece-gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Şuan planlamalarımızın önünde çalışmalarımız devam ediyor. Havza ilçemizde de Çiftlik-Gidirli Grup yolunda ekiplerimizin çalışması sürüyor. Beton yollar, ulaşım sorunlarına uzun vadeli kalıcı çözüm sunan bir uygulama. Yaptığımız beton yollar ile ulaşım altyapımızı daha güçlü hale getiriyoruz. Standardı yüksek ve daha konforlu yollar için sürekli çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğu bizim çalışma aşkımızı daha da artırıyor. Yapımı biten ve bitecek olan yollarımız, tüm mahalle halkımıza hayırlı olsun” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap