SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 21:17
Büyükşehir’den “Sadi Tekkesi’nde Yaşama Dair” projesi Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Sadi Tekkesi’ nde Yaşama Dair” projesi kapsamında kadınlara diyetisyen desteği verildi. 1 yıl sürecek proje kapsamında 15 günde bir uzman isimler seminer verecek.

Her alanda kadınların yanında olarak, onlara desteğini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik hizmetlerin verildiği 4 merkezden biri olan Sadi Tekkesi ve Kuva-i Milliye Ruhu Müzesi birbirinden farklı kursların yanı sıra çeşitli seminerlere de ev sahipliği yapıyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan “Sadi Tekkesi’nde Yaşama Dair” projesi kapsamında da kadınlara ilk olarak ücretsiz diyetisyen danışmanlığı hizmeti verildi. Yaklaşık 40 kadının katıldığı seminerde Büyükşehir Belediyesi personeli Diyetisyen Burcu Tak; beslenme, sağlıklı yaşam ve sağlıklı zayıflama gibi konularda katılımcıları bilgilendirdi.

PROJEMİZ HAYIRLI OLSUN

4 ayrı noktadaki merkezlerde kadınlarımız için önemli hizmetler veriyoruz diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kadınlarımız sosyal hayata daha fazla katılsın, kendilerini geliştirsin istiyoruz. Her projemizi bu bakış açısıyla hayata geçiriyoruz. “Sadi Tekkesi’nde Yaşama Dair” projesi de onlardan biri.15 günde bir uzman isimlerle kadınlarımızı buluşturacağımız projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi

15 GÜNDE BİR ALANINDA UZMAN İSİMLER EĞİTİM VERECEK

Hayata geçirilen projenin yaklaşık 1 yıl süreceğini belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Bekir Söylemez ,“Sadi Tekkesi ve Kuva-i Milliye Ruhu’nun yaşatıldığı bu güzel mekanda “Sadi Tekkesi’nde Yaşama Dair” projesi kapsamında bugün ilk etkinliğimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Projemiz yaklaşık 1 yıl sürecek. Bugün diyetisyen personelimiz tarafından ailelere, kadınlarımıza yönelik diyetisyen danışmanlık hizmeti verdik. Bu süreçten sonra projemiz kapsamında her 15 günde bir alanında uzman isimler gelerek kursiyerlere ve dışarıdan katılan vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunacak. Böylece etkinliklerimiz, sunumlarımız ve eğitimlerimiz devam edecek” dedi

“BESLENME YANLIŞLARIMIN FARKINA VARDIM”

Sadi Tekkesi ve Kuva-i Milliye Ruhu Müzesi’ndeki seminere katılan kadınlardan Ergül Tuğlu, “Diyetisyen hizmeti bana güzel şeyler kattı. Bilmediğim şeyleri öğrendim. Beslenmemdeki yanlışlıklarımın farkına vardım. Bu hizmet bana fikir verdi, yol gösterdi” ifadelerini kullandı.

Katılımcılardan Saniye Pilan ise, “Bugün diyetisyenimiz geldi bizleri bilgilendirdi. Neleri yapıp yapmayacağımız öğrendik. Faydalı bir eğitim ve seminer oldu. Allah sebep olanlardan razı olsun” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap