• Samsun
  • Son Güncelleme 12:23
Büyükşehir’den özel öğrencilere şehir turu Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan özel gereksinimli öğrencilere yönelik düzenlediği gezi turlarına devam ediyor. Şehir merkezini hiç görmemiş Vezirköprü ilçesinden 35 öğreniciyi misafir eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdirdi.

Fiziksel ve zihinsel engelli vatandaşlara her türlü hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli öğrencilere desteklerini sürdürüyor. Kırsal ilçelere bağlı mahallelerinde ikamet edip bugün kadar şehir merkezini görmeyen engelli çocuklara yönelik gezi turları düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, bu kez Vezirköprü Uyar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri için özel bir tur düzenledi. Bandırma Gemi Müzesi’nden başlayan turda 35 zihinsel engelli öğrenci müzeyi, kurum müdürü Tuba Uyar Çeker, öğretmenleri Esra Yaldız, Hümeyra Altun ve Ayşe Çapkın ile birlikte gezdi. Öğrenciler Bandırma Müze Gemisi’nin ardından Tütün İskelesi, Kurtuluş Yolu, Panorama 1919 Müzesi, Batıpark Amazon Adası’nı gezerek eğlenceli anlar yaşadı.

‘GEZİLER SÜRECEK’

Yaz aylarında okullarda düzenlenen etkinliklere ilave olarak ilçelerdeki öğrenciler için gezi programlarına devam ettiklerini belirten Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Birim Sorumlusu Çağla Yücel, “Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı olarak önceliğimiz engelli öğrencilerimiz olmak üzere her çocuğun şehrini gezip görmesini istiyoruz. Bu açıdan günübirlik okul gezilerimize devam ediyoruz. İnşallah bu gezilerimiz sayesinde Samsun’u tanımayan, gezip görmeyen çocuğumuz kalmayacak” diye konuştu.
 

0 Yorum

Yorum Yap