• Samsun
  • Son Güncelleme 01:19
Büyükşehir’den örnek konseptte hamam Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım İlçesindeki eski belediye hamamı yeniden inşa ediliyor. Çalışmaları hızla devam eden projenin inşaatının yüzde 80’inin tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Konseptiyle örnek olacak bir hamamı şehrimize kazandırıyoruz” dedi.

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Samsun, Büyükşehir Belediyesi’nin turizm yatırımlarıyla geleceğe yürüyor.

Samsun’u sağlık, kültür, tarih ve turizm merkezi haline getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesindeki yıkılan eski belediye hamamının yerine de yenisini inşa ediyor. 1242 metrekare alan üzerinde yapımı devam eden ve içerisinde yüzme havuzu, sauna, buhar ve masaj odalarının bulunacağı belirtilen hamamda inşaat çalışmalarının yüzde 80'i tamamlandı.

2024 YILINDA HİZMETE GİRECEK
Belediye Hamamı’nın örnek bir konseptle yeniden yapıldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “100’üncü Yıl Bulvarı üzerindeki hamam fonksiyonunu yitirmişti.

Günümüz koşullarına uyum sağlamıyordu. İnsanların ihtiyaçlarına cevap vermiyordu. Oraya çok güzel bir proje hazırladık. Şimdi orda yeni bir hamam inşa ediyoruz. Konseptiyle örnek olacak bir hamamı şehrimize kazandırıyoruz. İnşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Yüzde 80’i tamamlandı. İnşallah 2024 yılında vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap