SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 10:59
Büyükşehir yol sorununu tek tek çözüyor Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla Alaçam ilçesi Aşağıısırganlı Mahallesi sakinlerinin uzun yıllardır çözüm bekleyen ulaşım problemi ortadan kaldırıldı. Tepebölmesi ve Terskırık mahallelerine bağlanan 10 kilometre uzunluğundaki grup yolunda 1’inci kat sathi kaplama yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hedeflerimiz doğrultusunda gece-gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek bizleri de oldukça mutlu ediyor” dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, gerek kent merkezi gerek kırsal mahallelerdeki alt ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Özellikle kırsal mahallelerdeki mahallelerin ulaşımla ilgili sorunları tek tek çözülüyor. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince Alaçam ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki Tepebölmesi-Aşağıısırganlı-Terskırık Grup Yolu’da geçen yıl yapılan genişletme çalışmalarının ardından 1’inci kat sathi kaplama çalışması da tamamlandı. Böylece mahalle sakinlerinin uzun yıllardır yaşadıkları ulaşım problemi ortadan kaldırıldı.

MAHALLE SAKİNLERİ MEMNUN


Aşağı Isırgan Mahallesi Muhtarı Garip Uyanık, yolun yapılmasıyla birlikte çamur ve tozdan kurtulmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek “Yolumuz kışın çamura dönüyor, yazın da aşırı toz kaldırıyordu. Araçlar gidemiyordu. Yıllardır olur mu olmaz mı diye düşünüp çaba harcarken, başkanımız Mustafa Demir, incelemelerde bulunmak üzere mahallemize geldi. Talebimizi geri çevirmeyip hayalimizi gerçeğe dönüştürdü. Çok süper bir yol oldu” diye konuştu.


Mahalle sakinlerinden Halise Uyanık ise şunları söyledi: “Yollarımız çok kötü durumdaydı. Kasisler çoktu. Köstebek gibiydi. Arabayla gidip gelirken zorlanıyorduk. Yazın tozdan perişan oluyorduk. Evlerimizde pencereleri açamıyorduk. Yollarımız yapıldı. Çok güzel oldu. Rahat ettik. Konforlu şekilde gidip geliyoruz.”

‘YOL GENİŞLİĞİNİ 6 METREYE ÇIKARDIK’


Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Alaçam Şube Şefi Berkay Örs “Grup yolumuzu geçen yıl genişleterek 6 metreye çıkarmıştık. Ardından yağmursuyu hatları için drenaj sistemlerini tamamladık. Zemin iyileştirmesi yaparak asfalt tabakasını yola serdik. Birinci kat sathi kaplama çalışmamız bitti. Grup yolu, mahalle sakinlerini çok mutlu etti. Yüzleri gülüyor. En büyük motivasyonumuz da bu oluyor” şeklinde konuştu.
 


‘TÜM ALTYAPI EKSİKLİKLERİNİ GİDERİYORUZ’


Göreve geldiğinde ‘2024 yılına kadar yol sorunu yaşayan kırsal mahalle kalmayacak’ söze verdiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir “Kentimizin kırsal bölgelerindeki mahallelerimizin tüm altyapı eksikliklerini gidermek için ekiplerimiz büyük bir gayretle çalışıyorlar.

4,5 yılda geldiğimiz noktada özelikle yom ve içme suyu noktasında büyük bir mesafe kat ettik. Mahallerimize tek tek içme suyu getirip yolları yaptık. ‘Yapılamaz’ denilen çalışmaları bir bir gerçekleştirdik. Hedeflerimiz doğrultusunda gece-gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek bizleri de oldukça mutlu ediyor. Hemşehrilerimizin mutluluğu bize güç veriyor” dedi.

 

0 Yorum

Yorum Yap