SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 12:09
Büyükşehir yeni gelen öğrencilere kenti tanıtıyor Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kente yeni gelen üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ‘Hoş Geldin Arkadaşım’ kültür gezisi kapsamında gençlere samsun tanıtılıyor. Öğrencilere şehrin zengin kültürü ve tarihi anlatılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu tür etkinlikler yükseköğretim için kentimize gelen öğrencilerimizin şehrimizi daha iyi tanımalarına yardımcı oluyor. Amacımız gençlerimizin şehre aidiyet duygularını artırmak” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kente yükseköğretim için yeni gelen üniversite öğrencileri için ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ kapsamında ‘Hoş Geldin Arkadaşım’ kültür gezisi programı düzenleniyor. 10 Ekim’de başlayan ve 4 Aralık 2023’e kadar devam edecek program kapsamında öğrencilere şehrin zengin kültürü ve tarihi anlatılıyor. Etkinlik kapsamında Vezirköprü ilçesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumundan gelen yaklaşık 100 öğrenci de kentin önemli kültür ve turizm noktalarına götürüldü.

‘AİDİYET DUYGULARI ARTACAK’

Gençler için yapılan her çalışmaya atılan her adıma büyük hassasiyet gösterdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu tür etkinlikler yükseköğrenim için kentimize gelen öğrencilerimizin şehrimizi daha iyi tanımalarına yardımcı oluyor. Amacımız gençlerimizin şehre aidiyet duygularını artırmak. İstiyoruz ki gençlerimiz eğitim süreleri boyunca yaşadıkları Samsun’u daha iyi tanısınlar, ilerleyen yaşamlarında birer kültür elçisi olarak yollarına devam etsinler” şeklinde konuştu. 

‘ŞEHRİMİZİN ÖNEMLİ LOKASYONLARINI GEZDİRİYORUZ’

Gezi programı ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Gençlik Lideri Şeyma Sultan Yayla “Büyükşehir Gençlik Hareketi kapsamında ‘Hoş Geldin Arkadaşım’ projesine başlamış bulunmaktayız. Samsun’a ilk defa gelmiş üniversite öğrencilerimizi ilçelerde bulunan yurtlarından alıyoruz. Kültürel yerleri tanımaları amacıyla Samsun’un önemli lokasyonlarını gezdiriyoruz. Tütün İskelesi’nde başlayan gezi; Panorama Samsun Dijital Gösterim Merkezi, Atatürk Anıtı, Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi ile birlikte Bandırma Gemisi’nin gezilmesi ile son buluyor. Bu geziler öğrencilerin şehri daha yakından tanımasına imkan sağlıyor” diye konuştu.

Düzenlenen gezi programının çok faydalı olduğunu söyleyen Elif Gülce Süren, “Samsun’u ve tarihimizi daha iyi öğrenme şansım oldu. Bence herkesin gelmesi gereken bir gezi” şeklinde konuştu. Gökçe Beyazıt ise “Samsun’a Ağrı’dan geliyorum. Samsun’un bu kadar gezilebilecek kültürel yeri olduğunu düşünmüyordum. Tahminimin çok daha üstünde çıktı. Gezdiğimiz yerler çok güzeldi. Bu imkanı bize sunan, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap