SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:49
Büyükşehir girişimci kadınları destekliyor Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından girişimci kadınlar, eğitimler ve proje çalışmaları ile desteklenmeye devam ediliyor. Bu kasamda Aile Yaşam Merkezlerinde kadın kursiyerlere yönelik olarak düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik’ konulu eğitim çalışmasına 253 kişi katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından girişimciliği yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan eğitim ve atölye çalışmaları 1-7 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Girişimcilik Haftası’nda da devam etti. Girişimci kadınlar verilen proje çalışmaları ile desteklenmeye devam ederken Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Kadıköy Aile Yaşam Merkezi, Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi, Amisos Aile Yaşam Merkezi, Millet Bahçesi Hanımlar Lokali’nde düzenlenen eğitim çalışmalarına toplam 253 kursiyer katıldı.

Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü Eğitmeni Gülsüm Ayan tarafından verilen ve iki gün süren 16 saatlik ‘Uygulamalı Girişimcilik’ konulu eğitim çalışmasında kadınların iş kurma ve yürütme konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları, iş fikrine yönelik proje hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amaçlanıyor. Eğitimde kadınlara ayrıca girişimcilik, uygulamalı girişimcilik, devlet hibe ve destek programlarından KOSGEB, TKDK, Tarım ve Orman Bakanlığı, Bankalar, Mikrokredi ve diğer kurumların vermiş oldukları destek programları detaylı şekilde anlatıldı. Eğitim sonunda katılan kursiyerler projelerini hazırlayıp sunduktan sonra belgelerini almaya hak kazandı.  


Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Bekir Söylemez, “Aile Yaşam Merkezlerimizde kadınlar için birçok farklı alanda eğitim programları düzenliyoruz. Ayrıca kurslara katılan kadınlarımıza yönelik olarak ‘Uygulamalı Girişimcilik’ konulu ayrı bir eğitim programı daha uyguluyoruz. Bu eğitime de kadın kursiyerlerimizin ilgisi oldukça yoğun. Burada girişimcilik konusunda detaylı bilgi alıyorlar” dedi.

 

0 Yorum

Yorum Yap