SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 19:59
Belediye Hamamı inşaatı hızla yükseliyor Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım ilçesinde yapımı süren ‘Belediye Hamamı’ inşaatı hız kesmeden devam ediyor. Belediye Hamamı inşaatının yüzde 50’lik kısmının tamamlandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, içinde yüzme havuzu, sauna, buhar odaları ve masaj odalarının yer alacağını projede her detayın özel olarak tasarlandığını söyledi.
 

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Samsun, Büyükşehir Belediyesi’nin turizm yatırımlarıyla geleceğe yürüyor. Samsun’u sağlık, kültür, tarih ve turizm merkezi haline getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesindeki yıkılan eski belediye hamamının yerine de yenisini inşa ediyor. 1242 metrekare alan üzerine inşa edilen ve içerisinde yüzme havuzu, sauna, buhar ve masaj odalarının bulunacağı hamamda inşaat çalışmalarının yüzde 50'si bitti.‘BİR AN EVVEL HİZMETE GİRMESİNİ BEKLİYORUZ’
Belediye Hamamı inşaatının tamamlanmasını vatandaşlar da heyecanla bekliyor. İnşaatın bir an evvel bitirilip hamamın faaliyete geçmesini beklediklerini söyleyen Hüseyin Gökmen, "Şehrimiz ve bu bölge için güzel bir proje. Eski hali kötüydü şimdi aynı yerde modern bir hamam inşa ediliyor. Biz de bir an evvel hizmete girmesini bekliyoruz. Proje için Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

‘MODERN BİR PROJE HAZIRLANDI’
‘Belediye Hamamı’ için çok modern bir proje hazırlandığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bu projeyi çok önemsiyoruz. Hamam kültürü bizim geleneğimizin bir parçası. Buradaki tarihi dokuyu koruyarak Belediye Hamamı’nı yeniden inşa ediyoruz. Daha modern bir tarzla hizmet verecek bir hamam olacak. İçerisinde yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, masaj odaları her detay bu şehrin insanına özel olarak tasarlandı. İnşaat çalışmalarımız hızla sürüyor. Şuan inşaatın yüzde 50’lik kısmı tamamlandı” diye konuştu.

 

0 Yorum

Yorum Yap