SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 08:38
Başkan Demir: Yakakent’te kurulacak OSB’nin tapusu alındı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediye meclis toplantısında konuşan Başkan Mustafa Demir,Yakakent’te hayata geçecek Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tapusu alındı. Bununla ilgili de çalışmalar devam ediyor. Yatırım yapmak isteyenler için kısa sürede hazır hale gelecek” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı birinci birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 41 gündem maddesi görüşüldü. Meclisin açılış bölümünde konuşma yapan Başkan Demir, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimleri’nin Türkiye’ye, Samsun’a, gelecek nesillere, Türkiye’den umudu olan tüm milletlere ve insanlara hayırlar, bereketler getirmesini dileyerek “Biz tüm dünya insanlığı için kendimizi sorumlu addeden bir ülke ve milletiz. Dolasıyla Türkiye Yüzyılı diye ifade ettiğimiz Cumhuriyetimizin 2’inci yüzyılına çok önemli bir giriş yapacağız" dedi. ‘BÜYÜK ŞEREF’

Azerbaycan’dan Samsun'a gelen Azerbaycan Parlamentosu Komisyon Başkanı Hicran Hüseynova, Yeni Azerbaycan Partisi Milletvekilleri Ramin Mammadov, Nasib Mahamaliyev, İlham Mammadov ile parti teşkilatı üyeleri de meclis toplantısına konuk olarak katıldı. Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce meclise hitaben konuşma yapan Azerbaycan Parlamentosu Komisyon Başkanı Hicran Hüseynova, “Sizinle birlikte olmak büyük şereftir. Bizim için çok önemli ve buna kıymet veriyoruz. Türk dünyası ne kadar çok birleşse, birbirine yakın olsa, Türk Milletinin geleceği daha parlak olacak. Türkiye’nin seçim günlerinde hepinize uğurlar olsun. Bunu tüm yüreğimle söylüyorum. Türkiye, seçimini düzgün şekilde yapacak. Türk halkı çok kahraman bir halktır. Tarih de bunu söylemektedir” diye konuştu.

‘KISA SÜREDE YATIRIMA HAZIR HALE GELECEK’

Hüseynova'nın konuşmasının ardından Yakakent Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde 4 yıl görev yapacak asil ve yedek üyeler seçildi. Alt ve üst yapısıyla, yenilebilir enerjisiyle yeni bir OSB inşa etmenin startını vermiş oluyoruz diyen Başkan Demir, "Yakakent’te hayata geçecek Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin de tapusu alındı. Bununla ilgili de çalışmalar devam ediyor. Yatırım yapmak isteyenler için kısa sürede hazır hale gelecek” diye konuştu.‘YATIRIMCILARDAN TEKLİFLERİ BEKLİYORUZ’

Başkan Demir, Tekkeköy’de kurulan yeni Organize Sanayi Bölgesi için 2 bin 600 dönüm alanın tamamının tapusunun bedelsiz olarak alındığını söyleyerek “Alanın mülkiyeti organize sanayi müteşebbis heyetine geçti. Ön planları yapılmıştı. Sanayi Bakanlığımız ile birlikte tahsise başlayacağız. Yatırımcılardan tekliflerini bekliyoruz. Bize, Valiliğe, Ticaret ve Sanayi Odasına müracaat edebilirler. Merkezdeki OSB’de sahilde olması gereken, katma değeri yüksek, ihracata yönelik kaliteli, nitelikli üretim yapabilen sanayi tesislerine tahsis edeceğiz. Önüne de muhtemelen bir liman yapacağız. Tüm meclis üyelerimizin desteklerini bekliyoruz" şeklinde konuştu. 

Canik ve Çarşamba'daki okullara Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gönderilen ek ödenekleri de hatırlatan Demir,
Çarşamba'ya 100 milyon, Canik’e de 110 milyon geldiğini belirterek katkılarından dolayı Ticaret Bakanı ve Samsun Milletvekili Adayı Mehmet Muş'a teşekkür etti. Meclis toplantısı görüşülen gündem maddelerinin ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.

0 Yorum

Yorum Yap