SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 23:04
‘Aziz Kudüs’ün öyküsü geleceğimizin öyküsüdür’ Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Memursen ve Büyükşehir Gençlik Hareketi ortaklığı ile yürütülen “Bir bilenle bilge nesil” çalışması kapsamında 10 okulda düzenlenecek Ben Kudüs adlı programların ilk etabında Aziz Atik Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrencilerle buluşan Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, ‘Kudüs’ün tüm insanlığın ortak değeri olduğunu ancak, tarihi boyunca barış ve özgürlüğü Müslümanlar zamanında yaşadığını, gelecekte de böyle olması gerektiğini söyledi.

FİLİSTİN MÜCADELESİNDE KUVAY-I MİLLİYE RUHU VAR

Filistin ve Gazze’de yaşanan olaylar hakkında bilgilendirme yapan Akdin, “Bölgemizde İsrail isimli bir sorun var. Çeşitli araçlar kullanarak yerel halkın topraklarını gasp eden sonra da onları yok etmeye çalışan bu virüs, kendine alan açmaya çalışıyor. Bugün Gazze’de yaşanan istiklal savaşı mücadelesi, orada mücadele eden insanlar tarihimizdeki Kuvay-ı Milliye gibidir.” diye konuştu.

BİLGE NESİL KUDÜS’Ü ÖĞRENİYOR

Öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılması ile devam eden programlara katılan Samsun Memursen Şube Başkanı Hamdi Yıldız “gençlerin okuma alışkanlıklarını desteklemek amacıyla her yıl “Bir Bilenle Bilge Nesil” adı altında okuma programları düzenlediklerini kaydederek, bu yıl Büyükşehir belediyemizin katkılarıyla “Selam Şehri Kudüs” kitabını öğrencilere dağıtarak onlardan makale yazmalarını istediklerini ifade etti.

Bu vesile ile Kudüs konusunda gerek sahada gerekse bilimsel çalışmaları ile tanınan Ömer İdris Akdin ile öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Kitap hakkında yapılan tahliller gösteriyor ki verimli bir çalışma süreci işliyor, dedi.

Benim Adım Kudüs konulu sinevizyon gösterisi ile devam eden programlar, öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

 

0 Yorum

Yorum Yap