• Samsun
  • Son Güncelleme 08:47
Türkiye Yüzyılı’nda Kültür ve sanatın rotası Samsun’da belirleniyor Görseli
KÜLTÜR - SANAT

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kültür ve Sanat Çalıştayı’ yarın başlıyor. Türkiye’nin sanat ve kültür alanındaki önemli isimlerinin Samsun’da bir araya geleceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Türkiye Yüzyılı’nda Kültür ve Sanatın Rotası Samsun’da belirleniyor’ mottosuyla düzenlediğimiz bu organizasyonu kentimiz ve ülkemiz için çok önemsiyoruz” dedi.
 

Samsun Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat alanında çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. 19-20-21-22 Ekim tarihleri arasında Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da ‘Kültür ve Sanat Çalıştayı’ düzenlenecek. “Türkiye Yüzyılı’nda Kültür ve Sanatın Rotası Samsun’da belirleniyor” mottosuyla gerçekleştirilecek olan Çalıştayın açılış programı yarın (19 Ekim) saat 19:00’da Büyükşehir belediyesi Çok amaçlı Salon’da düzenlenecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılacağı Çalıştayda ayrıca Türkiye’nin ve Samsun’un önde gelen kültür ve sanat insanlarının katılacağı 5 büyük panel gerçekleştirilecek. Çalıştayda 20 Ekim Cuma Günü saat 18:00’da ise Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı da  ‘Türkiye Yüzyılı Konuşmaları’ kapsamında konferans verecek.
 

SAMSUN’UN KÜLTÜR SANAT HARİTASI ÇIKARILACAK


Sekiz tematik masanın kurulacağı Çalıştay bölümünde ise yerel ve ulusal katılımcılar tarafından Samsun’un kültür sanat haritası çıkarılacak. Yaklaşık 90 kişinin yer alacağı bu bölümde tarih, kültür ve aidiyet, şehir mimari ve estetik, şehir, yerel yönetimler ve kültür politikaları, şehir ve kültür yayıncılığı, şehir ve geleneksel sanatlar, şehir ve yazılı kültür, şehir, insanlar ve gündelik yaşam, sahne ve gösteri sanatları başlıkları altında konular masaya yatırılacak. Çalıştay kapsamında ayrıca Sedat Anar, Miras, ve İncesaz müzik grupları konser verecek.  


‘KENTİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’


Çalıştayın, Türkiye’nin sanat ve kültür alanında önemli isimlerini Samsun’da bir araya getireceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Türkiye Yüzyılı’nda Kültür ve Sanatın Rotası Samsun’da belirleniyor’ mottosuyla düzenlediğimiz bu organizasyonu kentimiz ve ülkemiz için çok önemsiyoruz. ‘Öncü şehir Samsun’ vizyonuyla kentimizde dev bütçeli yatırımları hayata geçirirken bir yandan da kültür ve sanat alanında öncü organizasyonları düzenliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanat faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Sanat ve kültürün her zaman ön planda tutulduğu çalışmaları hayata geçiriyoruz. Kültür ve Sanat Çalıştayı’mız da bu kapsamda düzenlediğimiz çok önemli etkinliklerden birisi. Tüm vatandaşlarımızı bu değerli organizasyona katılmaya davet ediyorum” dedi.
 

0 Yorum

Yorum Yap