• Samsun
  • Son Güncelleme 09:51
"Tüm ekiplerimiz sahada" Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun’da etkili olan şiddetli sağanak yağmur sel felaketine neden olurken Büyükşehir Belediyesi, tüm personel ve ekipmanlarıyla afet nedeniyle yaşanan olumsuz durumlara anında ve hızlı müdahalede bulundu. Sel sularının taşıdığı malzemelerin tahliye noktalarını tıkamasıyla meydana gelen su baskınlarına ekipler hızla müdahale etti. Selden zarar gören bölgelerde inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Dünden itibaren ekiplerimiz gerekli tüm tedbirleri aldı. Tekkeköy’den Atakum’a kadar çok yoğun bir yağış aldık. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde sahada çalışıyorlar. Tüm ekiplerimizle tam tekmil sahadayız. Kısa bir zaman içerisinde sorunlar giderildi” dedi.


Samsun’da bu gece başlayan ve sabah da devam eden şiddetli sağanak yağış nedeniyle kent merkezinde meydana gelen su baskınlarına ve yaşanan diğer olumsuz durumlara Büyükşehir Belediyesi ekipleri hızlı ve etkili müdahalede bulundu.

Şiddetli sağanak yağmur nedeniyle tüm tedbirlerini alan Büyükşehir Belediyesi gelen ihbarlara anında müdahale etti. Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile İtfaiye Daire Başkanlığı, sahada aktif olarak çalışma yapıyor.HEYELAN OLAN NOKTALARDA ÇALIŞMA


Heyelan meydana gelen noktalara Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri hızla iş makinalarıyla müdahalede bulunarak ulaşımda yaşanan aksamalar gideriliyor.

Ayrıca sel sularının taşıdığı malzemelerin tahliye noktalarını tıkamasıyla meydana gelen su baskınlarına SASKİ ekipleri de hızla müdahale etti. Sel suları bu bölgelerde hızla tahliye ediliyor.
Taşkın olan noktalarda iş makinalarıyla çalışma yapılırken su baskınları oluşan ev ve iş yerlerinde ise İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri sel sularını vidanjörlerle tahliye ediyor.‘TÜM EKİPLERİMİZ SAHADA’


Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sel nedeniyle sorun yaşanan bölgelerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Demir, vatandaşlarla görüştü. Ardından açıklamada bulunan Başkan Demir, “Dünden itibaren ekiplerimiz gerekli tüm tedbirleri aldı. Tekkeköy’den Atakum’a kadar çok yoğun bir yağış aldık. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde sahada çalışıyorlar.

Şu anda da bütün ekiplerimiz biriken yağmur sularını çekmeye ve şebeke ağızlarını açık tutmaya gayret ediyorlar. Tüm ekiplerimizle tam tekmil sahadayız. Kısa bir zaman içerisinde sorunlar giderildi. Kentsel dönüşüm çalışması kapsamında bulunan Gülsan Sanayi Sitesi’nde de çalışma yapıyoruz. Sel sularının tahliyesi için ekiplerimiz hızla çalışıyorlar. Tüm ekiplerimiz sahada çalışmalara aralıksız devam ediyor. Vadi Bulvarı ışıkları mevkiinde bir heyelan olmuştu oraya da hızla müdahale ederek ulaşımla ilgili sorunu hemen giderdik” dedi.


 

0 Yorum

Yorum Yap