• Samsun
  • Son Güncelleme 10:54
TEKNOFEST için son başvuru tarihi 28 Şubat Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Dünyanın en büyük havacılık festivali, TEKNOFEST başvuruları devam ediyor. TEKNOFEST 2022'de yarışma hakkını elde etmek için son başvuru tarihi 28 Şubat!

TEKNOFEST bu yıl 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Karadeniz’de Samsun’da gerçekleşecek. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin bir parçası olmak istiyorsanız 28 Şubata kadar başvuru yapmanız gerekiyor.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'te, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 39 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları bulunuyor.

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçtiğimiz yıldan farklı olarak; Dikey İniş Roket, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma, Hyperloop Geliştirme yarışmaları da yer alacak.

30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Karadeniz’de Samsunda  gerçekleşecek olan TEKNOFEST için son tarih 28 Şubat.

Yorum Yap