• Samsun
  • Son Güncelleme 02:42
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Öğretmenlik, sevgi gücünden beslenen en kutsal ve saygın mesleklerden biridir. İnsanı en yüce gayesine ulaştıran bir vasıtadır; hayat yolunda her alanda öğretmenlerimiz bizlere kılavuz olarak çok büyük bir görevi üstlenmektedir. Bu süreçte her zaman öğrencilerinin yanında olan çalışkan ve ileri görüşlü öğretmenlerimiz Türkiye’nin yarınlarını oluşturacak nesilleri özenle yetiştirmektedir.

‘Güçlü Türkiye’ hedefine ancak nitelikli, kendine güvenen ve milletini seven nesillerle ulaşabiliriz. Milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş her genç, ülkemizin bayrağını daha yükseklere taşıyacaktır.  Öğretmenlerimiz, çevresine ışık saçarak aydınlatan birer mum gibidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi, yetiştiren öğretmenlerimiz hepimizin hayatında iz bırakan çok kıymetli bir yere sahiptir. Vatanımızın dört bir yanında, meslek aşkı ile görev yapan sevgiyle öğrencilerini kucaklayan tüm öğretmenlerimize minnettarız.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, hayatını kaybeden öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveriyle yeni nesillere rehberlik eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.


 

0 Yorum

Yorum Yap