SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 06:46
Ailesi bulunması için yardım istedi, kız çocuğu onları istemedi Görseli
GÜNDEM

İstanbul'da 37 gün önce kaybolan ve ailesinin Müge Anlı'nın programına çıkıp yardım istediği kız çocuğu Samsun'da bulundu. 15 yaşındaki Y.İ.,  "Aileme gitmek istemiyorum. Beni yurda yerleştirin" dedi.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

İstanbul Esenyurt'ta ikamet eden 8. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Y.İ., iddiaya göre 31 Mart'ta kayıplara karıştı. Ailesi kızlarının sosyal medyada tanıştığı Samsun'un Tekkeköy ilçesinde ikamet eden 21 yaşındaki F.B.'nin yanında olduğunu ve zorla tutulduğunu iddia edip Müge Anlı'nın programına katılarak bulunması için yardım istedi. Müge Anlı kayıp olduğu iddia edilen kıza ulaştı. Kayıp kız, Tekkeköy ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki eve giden Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Samsun Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bulunduğu yerden alındı. Bu sırada yaşanan kargaşadan evde bulunan F.B.'nin kaçtığı öğrenildi.
Y.İ., Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sağlık raporu alındıktan sonra Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü. Burada görüntü alan basın mensuplarına "Ben buradan bir şey söylemek istemiyorum ama onları da yakacağım" diyen Y.İ., "Aileme gitmek istemiyorum. Ben yurda gitmek istiyorum. Bunu da bilin. Ailemi istemiyorum. Ailemden şiddet görüyorum" ifadelerini kullandı.
Y.İ.'nin adli işlemlerin ardından devlet koruması altında yurda yerleştirileceği öğrenildi. Polis kayıplara karışan F.B.'yi yakalamaya çalışıyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorum Yap