SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 16:07
Büyükşehir’den araç filosuna takviye Görseli
EKONOMİ

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin araç filosuna dahil ettiği zabıta araçları bugün düzenlenen törenle hizmete alındı. Programda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Araç kiralama dönemimi bitirdik, zabıtamızın 6 olan araç sayısını 4 yılda 28’e yükselttik” dedi.

Her alanda hizmette sınır tanımayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, daha iyi ve hızlı hizmet vermek amacıyla araç filosunu genişletmeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, envanterine dahil ettiği, Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde kullanılacak yeni araçları bugün düzenlenen törenle hizmete aldı. 4 yılda alınan 18 yeni araçla Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın araç sayısı 28’e yükseldi.

Törende konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’un belediyecilikte çok güçlü bir il olduğunu belirterek “Devraldığımız bayrakla, yeni hizmetler ekledik. Samsun çok üst bir noktaya geldi.

Her alamda öncü ve vizyon çalışmalara imza attık. Samsun’un bugüne kadar ki çıkış ivmesini her alanda artırdık. Tüm mahallelerin yol ve su konusundaki eksiğini tamamlıyoruz. Bunu 4,5 yılda bitirme seviyesine geldik. Bu çalışmanın başka bir örneği yoktur. Kendi araçlarımızla, kendi personelimizle çalışmaları gerçekleştirdik. Daha kalitelisini, daha uzun ömürlüsünü yaptık” dedi.‘Zabıta belediyelerin gülen yüzüdür’ diyen Başkan Demir, sözlerine şöyle devam etti: “Zabıta nasılsa belediye öyle bilinir. Biz halkla olan ilişkimize büyük önem veriyoruz. 226 zabıta personelimizle hizmet veriyoruz. Araç sayımızı 28’e çıkardık. Bu vesileyle başarılı çalışmalarından dolayı zabıta ekiplerimizi tekrar tebrik ediyorum.”
Programa ayrıca Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı.

 

0 Yorum

Yorum Yap