• Samsun
  • Son Güncelleme 01:16
Gençlere ‘Teknoloji bağımlılığı’na karşı psikoeğitim Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle üniversite hazırlık kurslarında eğitim alan 200 öğrenciye ‘Teknoloji Bağımlılığı ve Ekran Kullanımı’ konulu psikoeğitim sunumu yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, eğitimden, spora, kültürel faaliyetlerden sosyal çalışmalara gençlere yönelik özel proje ve çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ile İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle  yapılan çalışma kapsamında üniversite hazırlık kurslarında eğitim alan 200 öğrenciye ‘Teknoloji Bağımlılığı ve Ekran Kullanımı’ konulu psikoeğitim sunumu yapıldı.


Sunum, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı SADEM Aile Danışma ve Eğitim Merkezi Birim Sorumlusu Uzm. Psikolog T. Emrah Talay, tarafından yapıldı. Programda gençlere teknoloji bağımlılığına yönlendiren faktörler, bağımlılığın göstergeleri, bağımlılık süreci, bağımlılığının fiziksel, psikolojik, sosyal, zihinsel ve manevi gelişime etkileri ile korunmak için neler yapılabileceğine ilişkin bilgiler verildi. Öğrencilerin bu konu ile ilgili merak ettikleri sorular cevaplandırıldı. Çalışma kapsamında farklı alanlarda öğrencilere, kadınlara ve ailelere seminer, eğitim ve sunum programlarının düzenlenmeye devam edeceği belirtildi.  

0 Yorum

Yorum Yap