• Samsun
  • Son Güncelleme 05:58
Down sendromlu çocuklara evde eğitim Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Down sendromlu çocuklara evlerinde eğitim desteği sağlanacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması (IQSES) Hibe Programı ‘Özel Eğitim İçin Sosyal Ortaklık Projesi’nin tanıtımı yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen proje tanıtım toplantısına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

Down Sendromu

Hibe programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek ‘Özel Eğitim İçin Sosyal Ortaklık Projesi’ne Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Eğitim Dayanışma Derneği de ortaklık edecek. 18 ay sürecek projenin toplam 116 bin 65 Euro tutarındaki bütçesinin 11 bin 618 Euro’luk kısmı Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak.

Mustafa Demir

Eğitim alanının güçlendirilmesi ve refah düzeyinin artırılmasının amaçlandığı projeyle ilgili konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Projeyle şehrimizde kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle hafif-orta düzeyde zihinsel yetersizliği olan 0-6 yaş grubundaki çocuklarımızın özel eğitimlerini güçlendirmek istiyoruz. ,

Bu amaçla down sendromlu ve öğrenme güçlüğü tanısı alan çocuklarımızın özel eğitimlerine yönelik eğitmen ve ailelerine destekleyici eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. Erken dönemlerinde çocuklarımıza ve ailelerine evlerinde eğitim desteği vermek üzere 10 kişilik ekip oluşturacağız. Ayrıca özel eğitim sınıflarında görev yapan öğretmenlerimize de bilgi ve farkındalık düzeylerini artırıcı eğitimler vereceğiz” İfadelerini kullandı.

Yorum Yap