SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 00:44
Japonya'da iki uçak pistte çarpıştı! Görseli
DÜNYA

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

İçinde 367 yolcusu bulunan Japonya Havayolları'na ait bir uçak, Tokyo Haneda Havalimanı'na inerken pistte bulunan bir sahil güvenlik uçağıyla çarpıştı.

New Chitose Havalimanı'ndan Haneda Havalimanı'na giden Japon Hava Yolları’na ait 516 sefer sayılı uçak, iniş sırasında Japonya Sahil Güvenlik Kuvvetleri'ne ait bir uçakla çarpıştı. Çarpışma sonrası tamamen alevlere teslim olan uçak anbean kameraya yansıdı. Tokyo İtfaiye Departmanı tarafından yapılan açıklamada ise iki uçağın pistte çarpıştığı doğrulandı, yetkililer söndürme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Japon basını ayrıca uçağın içinde 367 yolcunun bulunduğunu yazdı

YOLCULAR ACİL DURUM KAYDIRAKLARINDAN KAÇTI

CNN International uçakta bulunan yolcuların acil durum kaydıraklarını kullanarak kaçıştığını duyurdu. Japon medyası ise uçakta toplam 367 yolcu ve 12 kabin görevlisinin bulunduğunu hatırlatarak herkesin başarılı bir şekilde tahliye edildiğini aktardı. Yerel basın ayrıca yangının nedeninin uçağın motorunun yerle temas etmesi sonucu çıkmasının olası olduğunu belirtti.

5 GÖREVLİ KAYBOLDU

İngiliz Guardian gazetesi, kaza sonrası sahil güvenlik uçağında bulunan 6 kişiden yalnızca birinin kaçtığını, 5 kişiden ise haber alınamadığını yazdı.

THY UÇAĞI NARİTA'YA YÖNLENDİRİLDİ

Öte yandan THY'nin İstanbul-Tokyo Haneda seferini yapan yolcu uçağı ise kaza nedeniyle Narita Havalimanı'na yönlendirildi. Alınan bilgiye göre yerel saatle 21.00'e kadar havalimanın uçuşlara kapatıldığı öğrenildi.

0 Yorum

Yorum Yap