SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 10:58
Büyükşehir’den gece mesaisi Görseli
ÇEVRE

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapım çalışmaları gerek kırsal bölgelerde gerek kent merkezinde aralıksız sürüyor. Ekipler kent merkezinde trafik akışının yoğun olduğu güzergahlarda çalışmalarını gece gerçekleştiriyor. Bu kapsamda İlkadım ilçesi Lise Caddesi gece yapılan asfalt yenileme çalışmasıyla daha konforlu hale getirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kentimizde ulaşım altyapısını güçlendirmek için ekiplerimizle 7/24 sahadayız” dedi.
 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince başlatılan yol yapım, bakım ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Ekipler bir yandan kırsal mahallelerdeki yol sorunlarını hızla çözerken bir yandan da kent merkezindeki cadde ve sokaklarda gerekli çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

İlkadım ilçesinde bulunan kentin en işlek noktalarından biri olan Lise Caddesi’nde yapılan çalışmalar araç ve yaya trafiğinin yoğunluğundan dolayı gece gerçekleştirildi. Lise Caddesi’nde 800 metre uzunluğundaki yolda asfalt yenileme yapan ekipler hummalı bir çalışma yürüttü.
 


GECE-GÜNDÜZ SAHADAYIZ

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nda görevli BSK Asfalt Şefi İnşaat Mühendisi Burak Görmüş, “Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı asfalt ekibi olarak Lise Caddesi’nde güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Mevcut yolda yoğun araç trafiğinden bozulmuş kısımlar vardı. Yolda trimerle kazı çalışmasının ardından asfalt çalışması yaptık. Ekiplerimizle birlikte gece gündüz demeden sahadayız” diye konuştu.


 

‘ULAŞIM ALTYAPISINI GÜÇLENDİRİYORUZ’

Vatandaşların her türlü talep ve ihtiyaçlarına yönelik olarak hızlı bir şekilde çalışma yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Ekiplerimiz şehrin dört bir yanında gece gündüz demeden çalışıyor.

Şehrimizin her bir noktasına hizmet götürüyoruz. Kırsal bölgelerin yanı sıra kent merkezimizdeki ulaşım ağını da yeniliyoruz. Kentimizde ulaşım altyapısını güçlendirmek için ekiplerimizle 7/24 sahadayız. Yol sorunu olan tek bir mahalle, sokak, cadde kalmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

0 Yorum

Yorum Yap