SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 10:24
Sbb Tarım Dergisi'nin 9. sayısı yayında Görseli
TARIM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan dijital tarım dergisi, SBB Tarım Dergisi’nin 9’uncu sayısı yayınlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Tarımın insan hayatındaki değerinin bilinciyle tarım cenneti Samsun’umuzdaki tarımsal değerleri aktarmak adına SBB Tarım Dergimizin yeni sayısını yayınladık” diye konuştuk.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 4 ayda bir www.samsun.bel.tr adresinden erişilebilen SBB Tarım Dergisi’nin 9’uncu sayısı yayınlandı. Tarımsal içerikli derlemeler, makaleler ve Büyükşehir Belediyesi'nin tarımsal çalışmalarına dair haberlerin bulunduğu derginin bu sayısında ise Samsun'un tarımsal potansiyeli ve gelecek perspektifleri, tarımda mekanizasyonun önemi, tarımsal destekleme politikalarının amaçları, OTS yöntemiyle ana arı yetiştirme ve ata tohumu gibi konular ele alındı.

Tarımsa

Tarımın şehrin ve toplumun geleceği için önemine vurgu yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Tarım endüstrisindeki uzmanlar ve araştırmacılar, deneyimlerini ve bilgilerini paylaşarak, tarımın sürdürülebilirliğini artırmak ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için bir araya gelmişlerdir. Tarımın insan hayatındaki merkezi rolünü vurgulamak önemli bir gereklilik. SBB Tarım Dergimiz de bu amaca hizmet ediyor. Ben, verimli bereketli bir üretim sezonu diliyorum” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap