SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 08:41
SBB Tarım Dergisi'nin 7’inci sayısı yayında Görseli
TARIM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan dijital tarım dergisi, SBB Tarım Dergisi’nin yedinci sayısı çıktı. Samsun’da tarımın gelişmesi için her türlü katkıyı vermeye devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hem bitkisel hem de hayvansal üretime katkı sunan çok önemli projeler hayata geçirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak tarım için seferber olduk” dedi.

 

Tarımsal içerikli derleme, makale ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen tarımsal çalışmalara dair haberlerin yer aldığı SBB Tarım Dergisi, dijital ortamda hazırlanıyor. 4 ayda bir yayınlanan dergiye www.samsun.bel.tr sayfası üzerinden erişim sağlanıyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan derginin 7’inci sayısında Büyükşehir Belediyesi’nin üreticilere sağladığı destekler, bal arısı virüsleri, su: yaşamın önemli temel taşı, hasat zamanının önemi, iklim değişikliği ile mücadelede öncelikle mahalle muhtarlarının farkındalık ve bilgi düzeyinin artırılması, zerdaçalın muhteşem faydaları, kooperatif tarım ve kadın, flake yemler, aile çiftçiliği, uyuz paraziti olmak üzere birçok konu yer aldı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir


‘TARIM BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’un Türkiye’nin en önemli  üretim havzalarından biri olduğunu belirterek “Şehrimize tarımsal alanda destek olmak amacıyla hem bitkisel hem de hayvansal üretime katkı sunan çok önemli projeler hayata geçirdik. Tarım bizim vazgeçilmezimiz olup bundan sonraki süreçte de yeni çalışma ve projelerle Samsunlu üreticilerimize katkı sunmaya devam edeceğiz. ‘Tarımsal üretim artışında üreticilerimizin yanındayız’ diye öncelediğimiz üreticilerimize yönelik faaliyetlerimizi geliştireceğiz. Çünkü Büyükşehir Belediyesi olarak biliyoruz ki ‘Tarımın Geleceği, Samsun’un Önceliği”

 

0 Yorum

Yorum Yap