SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 10:38
Zeycan Yıldırım: 'Samsunspor tarih yazacak' Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Zeycan Yıldırım, “Dünyanın her yerinde, her dilde aynı sorumluluğun paylaşılması gerektiği inancından yola çıktık. Dünyanın en ağır formasını taraftarlarla buluşturup, şiddet konusunda farkındalık yarattık” dedi.

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın kızı, Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı’nın Direktörü Zeycan Rochelle Yıldırım, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.  

Zeycan Yıldırım, “Dünyanın her yerinde, her dilde aynı sorumluluğun paylaşılması gerektiği inancından yola çıktık. Dünyanın en ağır formasını hem kulübümüz hem de taraftarlarla buluşturup, şiddet konusunda farkındalık yaratmayı amaçladık” dedi.

Samsunspor'u dünya konuşacak 

Yıldırım, "Mor formamızı, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kadına şiddetin son bulması için devam eden mücadeleye bir katkı olarak görüyoruz. Tüm dünyada yankı uyandıracak bir forma olması için uluslararası platformlarda çalışarak, formamızı tüm dünyaya tanıtacağız” diye konuştu.

 

Savunmamız başlıyor

'Türkiye’de kadın erkek herkesin bu formayı giymesini isteriz' diyen Zeycan Yıldırım, "Bu forma girişiminin tarihe geçmesini istiyoruz. Vakıf olarak mücadelemizi stadyumlardan sonra şehirlere, sokaklara taşıyacağız. 25 Kasım’dan itibaren kadınlara bireysel savunma sporu öğreteceğimiz derslere başlıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yap