• Samsun
  • Son Güncelleme 05:45
Yusuf Abdioğlu, "Bu takım şampiyon olacak" Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsunspor’un kaptanlarından Yusuf Abdioğlu, takımlarının ve hocalarının kalitesinin Spor Toto 1. Lig’in üstünde olduğunu ve bu sezon Süper Lig’e çıkacaklarına inandığını söyledi.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor’da Yeni Malatyaspor maçının öncesinde takım kaptanlarından Yusuf Abdioğlu basın mensuplarına açıklamada bulundu. Sezon sonu şampiyonluk ipini göğüsleyeceklerine inandığını belirten Yusuf Abdioğlu, “Hep söylüyorum ‘bu takım şampiyon olacak’ diye. Biz şu an ki durumumuza değil de, sezon sonunu görmeye çalışıyoruz. Sezon sonunu da hep şampiyon olarak görüyoruz. Takım kaptanları olarak bunun için mücadele veriyoruz. Buna inanıyoruz. Arkadaşlarımız da sağ olsunlar hocalarımızın bütün isteklerine olumlu yanıt veriyor. Şu an sadece idman sahasındayız. O yüzden başarımız asla tesadüf değil. Hep birlikte çalışıyoruz. Maçlara yüzde yüz hazırlanıyoruz. Bu bizi mutlu ediyor. Takım kaptanları olarak bizim de işimizi kolaylaştırıyor. O yüzden tekrardan takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

“Eyüpspor ile olan puan farkı kapanır”
Lider ile olan puan farkının kapanacağına inandığını söyleyen Yusuf Abdioğlu, “Samsunspor olarak bu ligi lider bitirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 10 puanlık fark, bir maç eksiğimiz var Eyüpspor'dan. Kazandığımız takdirde 7 puan diyebiliriz. 7 puan da bu ligde biliyorsunuz, bazen mağlubiyetler gelmeye başladığında art arda geliyor. Mücadelenin daha üstte olduğu bir lig burası. Süper Lig'den farkı bence burada. Süper Lig'de biraz daha beklenerek oynanan bir oyun var. Burada mücadele daha ön plana çıkıyor. Bizim Samsunspor olarak hedefimiz şampiyonluk. Eyüpspor'un üstünde bitirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap