• Samsun
  • Son Güncelleme 20:10
Yumruklarım konuşacak... Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

5 kez Türkiye şampiyonluğu, 4 kez Avrupa 3'ncülüğü, U22 Türkiye şampiyonluğu, U22 Avrupa 3'ncülüğü elde eden Samsunlu milli boksör Gizem En, ringlerin tozunu alıyor. 

Samsunlu milli boksör Gizem En, yeni başarılara imza atmak için kolları sıvadı. 5 kez Türkiye şampiyonluğu, 3 kez de Avrupa üçüncüsü olan Gizem, şimdi gözünü 2024 Olimpiyatlarına çevirdi. 

Samsun Şehir Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunan Gizem En, önce Yalova’da yapılacak 'Büyük Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası'nda' ardından '2024 Olimpiyatlarında' destan yazacağını söyledi.  

Boks benim hayatım

5 kez Türkiye Şampiyonluğu, 3 kez de Avrupa üçüncülüğü elde eden Gizem, "Memleketimin hep benim için özel bir yeri olmuştur. Katıldığım şampiyonalarda bu bilinç içerisinde hareket ettim. Yaşadığım bazı talihsiz sakatlıklar nedeniyle çok sevdiğim bokstan bir süre uzak kaldım ama asla pes etmedim. Boks benim hayatım oldu, babamdan özendiğim bu sporda istiyorumki olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil edeyim. 2024 Olimpiyatları için tüm gücümü ortaya koyacağım" dedi. 


 

Yorum Yap