• Samsun
  • Son Güncelleme 03:20
Yangınlara karşı TFF'den 'Orman projesi' kararı Görseli
SPOR

Spor camiası Türkiye'nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarıyla ilgili harekete geçti. Kulüpler mesajlar yayınladı; Türkiye Futbol Federasyonu ve futbolcular fidan kampanyası başlattı.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!


Türkiye Futbol Federasyonu, liglerde görülen her sarı kart için 1 adet, her kırmızı kart için de 5 adet fidan dikilmesine ilişkin TFF Ormanı Projesi çalışmalarının başlatılmasına karar verdi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantı sonrası "Geleceğimiz için TFF Ormanı Projesi"ni başlattı.

Fidanlar dikilecek

Ülkemizin geleceğine nefes olması için zarar gören ormanlarımızı yeşertmeyi, tabiatı korumayı ve Türkiye’nin güzelliklerine katkı sağlamayı amaçlayan proje kapsamında fidan dikilecek alanlar, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılacak görüşmelerden sonra belirlenecek.

Resmi açıklama yapıldı

"TFF olarak son günlerde ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlar sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz. Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Söndürme çalışmalarına katılan görevli, personel ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunar, yangınların bir an önce söndürülmesini temenni ederiz." denildi.  

Yorum Yap