• Samsun
  • Son Güncelleme 06:09
Teknik Direktör Fuat Çapa, "Samsunspor'da ayrım olmaz" Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsunspor'da Teknik Direktör Fuat Çapa zorlu Ankaragücü maçı öncesi açıklamalarda bulundu. 

Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Fuat Çapa zorlu Ankaragücü maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Ankaragücü maçında galibiyet hedeflediklerini söyleyen Çapa, 12. adamı maça davet etti.  

Kadrodaki her oyuncunun aynı şansa sahip olduğunu vurgulayan Çapa, "Berk Taşkın beklentinin üzerinde performans veriliyor. Berk sezon başında gelmiş olduğu ligden dolayı beklentisi en az olan oyunculardan bir tanesiydi. Gelecek vaat eden oyuncu olarak görülüyordu. Kupa maçında aldığı süreyi çok iyi değerlendirdi ve ondan sonra süre almaya başladı. Aynı durum Cihan Kahraman için de geçerli.  

Yunus gelişiyor

O da kupada forma giydi ve şansını iyi değerlendirdi. Yunus Emre Çift’e ayrı bir parantez açmak istiyorum. O da kupa maçından sonra süre almaya başladı. Kupa maçlarının ne kadar önemli olduğu da burada ortaya çıktı. Yunus’un gelişimi çok olumlu. Sanki ilk defa değil de yıllardır bu takımda oynuyormuş gibi performans sergiliyor. Önemli olan bu süreçte onu çevresinden korumak.  

Samsunspor'da ayrım yok 

İç etkenler değil de dış etkenlerden korumak gerekiyor. Bizde kişiler çok çabuk birilerine benzetilir ve bir yerlere getirilir, sonrası da hüsran olur. Bu süreci o yüzden doğru yönetmek gerekiyor. Genç oyunculara mutlaka şans vereceğiz. Genç ve yaşlı diye bir ayrım yok. Oyuncular takımla çalışıyorsa belirli bir potansiyele sahip ki burada bulunuyor. Kadroda bulunan her oyuncunun da oynama şansı diğerleri kadar var.”
 

Yorum Yap