• Samsun
  • Son Güncelleme 19:37
Samsunspor'dan o açıklamaya cevap... Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsunspor,  Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’un hakem atamalarıyla ilgili yaptığı açıklama sonrası tepki gecikmedi.

 

Samsunspor'un yarın akşam evinde oynayacağı Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor maçı öncesi hakem atamalarıyla ilgili her iki kulüpte paylaşımlarda bulundu.

 

Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanacak Yılport Samsunspor – Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçını hakem Caner Ak’ın yöneteceği, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından duyurulmuştur. Bu atama sonrası Erzurumspor cephesi karara büyük tepki gösterdi. Kırmızı-Beyazlı ekipte bu açıklamalar sonrası bir bildiri yayınladı.

 

Yapılan açıklamada, "Bu maçımızda karşılaşacağımız ve şehrimizde en dostane duygularla ağırlayarak, sportmence mücadele edeceğimiz rakibimiz Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un, sosyal medya kanalları aracılığıyla yaptığı açıklamayı üzüntüyle takip etmiş bulunuyoruz.

 

Hakem atamalarını aynen rakiplerimiz gibi biz de Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarafımıza yaptığı bilgilendirmeler ile öğreniyoruz. Sayın Caner Ak’ın 2 yıldır ilk kez kendi maçına atandığını ifade etmektedir. Buna karşılık Sayın Caner Ak 3 yıldır ilk kez bir Samsunspor maçına atanmıştır.

 

3 yıl aradan sonra Samsunspor’un bir maçını yönetecek olan Sayın Caner Ak üzerinden suni bir gündem oluşturulmaya çalışılmasını hayretle karşılıyoruz. Rakibimizin ortaya koyduğu gibi, Samsunspor olarak bizim de tek arzumuz, saha içinde sportmence mücadele, saha dışında dostluk, fair play ruhu ile tamamlanan bir sezon ve adil hakem kararlarının saha içinde verilmesidir.

 

Maçın başlamasına günler kala, en adil şekilde maçımızı yöneteceğini umduğumuz hakemi baskı altına almaya çalışmanın, ne sportmenliğe ne de adalet arayışına yakışmadığına inanıyoruz. Saygılarımızla kamuoyuna duyururuz" ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum Yap