• Samsun
  • Son Güncelleme 02:45
Samsunspor'dan açıklama... "Asla kabul edilemez" Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Yılport Samsunspor, Gençlerbirliği maçı sonrası Kırmızı-Beyazlı taraftara yapılan sert uygulamaya tepki göstererek açıklama yaptı.

Kırmızı Beyazlılar hafta sonu deplasmanda Gençlerbirliği ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma öncesi ve sonrası Samsunspor taraftarı, sert tedbirlerden dolayı zor anlar yaşadı. 

Kulüp, yapılan uygulamayı kabul etmediklerini belirterek, "Gençlerbirliği – Yılport Samsunspor maçında takımımızı desteklemek için Eryaman Stadı’na giden taraftarlarımıza yapılan istisnai uygulamalara üzüntüyle ve şaşkınlıkla şahit olmuş bulunuyoruz. Karşılaşma öncesi ve sonrasında büyük Samsunspor taraftarına karşı sergilenen tutumu ve yapılan uygulamaları kabul etmemiz mümkün değildir" dedi.  

Ayrıca, "Deplasmana gittiği her şehirde dostane duygularla karşılanan ve ağırlanan, aynı şekilde Samsun’a gelen tüm rakip taraftarlarını misafirperverlikle ağırlayan büyük Samsunspor taraftarlarına uygulanan tedbirlerin maksadını aştığına inanıyoruz. Lider Samsunspor’un lider taraftarına layık görülen yakışıksız uygulamalara rağmen, kendine yakışanı yapan, onurlu duruşundan taviz vermeyen ve 90 dakika boyunca takımımıza güç katan taraftarımıza bu galibiyeti armağan ediyoruz. Evinde ya da deplasmanda fark etmeden tüm maçlarda tribüne renk katan, her gittiği şehirde alkışlanan taraftarlarımızın yanındayız. Taraftarımızla birlikte Süper Lig hedefimize ilerliyoruz ve inandığımız bu hayalimizi taraftarlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi. 

0 Yorum

Yorum Yap