• Samsun
  • Son Güncelleme 07:24
Samsunspor'da Yücel Uyar konuştu Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Teknik Direktör Yücel Uyar, "İstanbulspor maçına 8 eksikle çıkacağız. Bunun için de oyun anlamında anlayış bekliyoruz. ‘Bu nasıl 11’ diye düşünmememiz lazım" dedi.

Yılport Samsunspor, Cumartesi günü evinde oynayacağı İstanbulspor maçına en iyi şekilde hazırlanıyor. Kırmızı-Beyazlı ekipte     Teknik Sorumlu Yücel Uyar, karşılaşma ve yeni hoca hakkında açıklamalarda bulundu. 

Takımın başında olmayacak
Yeni hocanın kısa süre içerisinde açıklanacağını belirten Yücel Uyar, “2 maç daha var. Süre vermediğimiz arkadaşlar var. Çok az süre alanlar da var. İstanbulspor ligin en iyi top oynayan takımlarından biri. Bir karar aşamasına gelmek için süre vermediğimiz oyuncuları görmek istiyoruz. Skordan çok az gördüğümüz oyuncuları sahada göreceğiz" dedi.

Uyar ayrıca, "Bunun için de oyun anlamında anlayış bekliyoruz. ‘Bu nasıl 11’ diye düşünmememiz lazım. Samsunspor’un geleceği için skordan çok önümüzdeki sezondaki hataları en aza indirme peşindeyiz. Yeni hocanın bu hafta İstanbulspor maçında takımın başında maça çıkmayacağı kesin. Kendisi ile istişare edeceğiz. Akademideki görevime devam edeceğim. 1 maç sonra ya da 2 maç sonra akademiye döneceğiz. Samsunspor’un neferiyiz. Bu takımın emekçisiyiz. Her görevi yaparız, kaçma şansımız yok. Zor günde buradayız” dedi. 

İstanbulspor maçı öncesi takımdaki eksikler hakkında da bilgi veren Uyar, “İç sahadaki sezonun son maçına çıkıyoruz. Son 6 maçta görev bize kaldı. 4 maçı deplasmanda oynayacaktık. İstanbulspor maçından sonra da Tuzlaspor maçı kalıyor. Bugün yarın yeni hoca hakkında açıklama yapılır. Bu hafta birçok eksik oyuncumuz var. İstanbulspor maçında sakatlıkları bulunan Aykut Özer, Recep Burak Yılmaz, Alaaddin Okumuş, Hasan Kılıç, Ali Kılıç, Melih Okutan, Tomane Mendes ve yollarımızı ayırdığımız Yasin Öztekin bizimle olmayacak. Osman Çelik bugün idmanda yok ama İstanbulspor maçında oynamasına mani bir durum söz konusu değil” diye konuştu. 

Yorum Yap