• Samsun
  • Son Güncelleme 19:02
Samsunspor'da Yücel Uyar, "Gençlere şans vermek istiyoruz" Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Teknik Direktör Yücel Uyar, "Play-Off için ışık göründü. Biz o ışığa doğru yürümek istiyoruz. Onun için, elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Samsunspor'da Teknik Direktör Yücel Uyar, bugünkü antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yücel Uyar, “Geldik 3 maç oynadık. Hiç rahat maç oynadığımızı düşünmüyorum. Şimdi yine Beypiliç Boluspor karşılaşması gibi önemli bir maç daha var. Bolu'nun pozisyonu gerçekten çok kritik. Belki bizimle kalsa küme düşme tehlikesini daha derin yaşayacak. Ama bizim için biraz da olsa, Play-Off için ışık göründü. Biz o ışığa doğru yürümek istiyoruz. Onun için, elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Takımdaki sakat ve cezalı oyuncular hakkında bilgi veren Yücel Uyar, “Bugün takım kaptanımız Yasin Öztekin ile vedalaştık. Kendisine futbol hayatında başarılar dileyip, emeklerinden dolayı teşekkür ettik. Bunun yanında eksik oyuncularımızdan Hasan Kılıç en az 2 hafta aramızda yok. Recep Burak Yılmaz sezonu kapattı. Yine Melih Okutan da büyük bir ihtimal ile sezonu kapattı. Bunun yanında geçen hafta maçta bileğine darbe alan Melih Altıkulaç antrenmana çıkacak ama durumu belli değil. Dün Tallo'nun hafif bir sakatlığı oldu. Tomane'nin bir sakatlığı var. Ama doktorumuz ‘oynayabilir’ dedi. Biz en sağlamlarla Beypiliç Boluspor maçına çıkacağız. Çünkü rakip idare etmiyor bizi. O yüzden en sağlıklı adamlarla maçta elimizden gelinin en iyisini yapacağız. İnşallah iyi sonuçlar olur" diye konuştu.

Maçlarda süre almayan oyunculara şans vermek istediğini ifade eden Yücel Uyar, “Sözleşmesi biten önümüzdeki yıl bizim planlarımızda olmayan ya da bizimle devam etmek istemeyen oyuncularla olabilir. Şu anda isim vermem doğru değil. Beypiliç Boluspor maçı bizim için önemli. Tabi rakibin nasıl puan alacağı da önemli. Ondan sonra daha çok önümüzdeki sezon bizimle devam edecek oyuncularla kadroyu görüp planlama yapmayı uygun görüyorum, prensip olarak. Süre almayan oyuncularımız var. Onlara şans vereceğiz. Altyapıdan 3-4 oyuncu oynatmak istiyorum ortam müsait olursa ama şu an hiç rahat bir maça çıkamadık. Sonuçlar bir yere getirdi bizi. Oynanan oyundan da memnunum aslında. Benim taleplerime cevap veriyorlar. Bu maçı da iştahlı oynarsak, zannediyorum, iyi sonuçla döneriz. Ama dediğim gibi tüm maçlar bıçak sırtı” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yap