• Samsun
  • Son Güncelleme 19:45
samsunspor'da Teknik Direktör Yücel Uyar, "Fırsat teptik" Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Teknik Direktör Yücel Uyar, "Maalesef futbol istatistik oyunu değil. Bakınca oyunu kontrol etmişiz ama basit goller yedik. Bu bizim beceriksizliğimizden kaynaklı" dedi. 

Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Yücel Uyar, 2-1 kaybedilen Boluspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Futbolun istatistik oyunu olmadığını belirten Teknik Direktör Yücel Uyar, “Garip bir oyun oldu. Maalesef futbol istatistik oyunu değil. Bakınca oyunu kontrol etmişiz, yüzde 68 topa sahip olmuşuz. Rakip yüzde 32 olmuş. Rakip ceza sahasına 30 defa girmişiz, rakip 12-13 kere girmiş. Rakip korner atmamış ama maçın skoruna baktığımızda 2-1 mağlup olmuşuz. Bunu şöyle değerlendirmek lazım. Bu bizim beceriksizliğimizdir. Çünkü Samsunspor’a yakışmayacak iki tane gol yedik. Dört ortaları var, iki tanesi gol oldu. Bizim yaptığımız ortalar yirminin üzerinde. Bunu değerlendireceğiz. Bize göre bu sezonun özeti gibi oldu” dedi. 

BASİT GOLLER YEDİK  
Samsunspor’un bütün sezon boyunca basit goller yediğini ifade eden Yücel Uyar, “Pozisyon hatalarından, bireysel hatalardan, yanlış pozisyon almalardan. Üzgünüz, çünkü bir fırsat daha gelmişti. Maalesef kaçırdık. İkinci devre, özellikle Beypiliç Boluspor’un golünden sonra oyun akıcılığını kaybetti. Beypiliç Boluspor skoru buldu, oyunu yavaşlattı, yattı, kalkmadı. Yani ikinci devre çok keyifli bir maç olmadı. Pozisyonlar yakaladık. Son dakika direkten dönen, bir adım mesafeden ayak içi vurup kaleye atamadığımız pozisyonlar oldu. Maalesef bunu sadece şansa bağlamak istemiyorum, burada bizim beceriksizliğimiz vardı. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Bu maçı böyle bitirmek istemezdik” diye konuştu. 
 

Yorum Yap