• Samsun
  • Son Güncelleme 12:10
Samsunspor'da Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, "Güzel günler yakın" Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsunspor'da Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, "Ligde kolay hiçbir maç yok. Ama sahamızda büyük Samsunspor gibi oynayıp, kazanmak hedefindeyiz. İnşallah ilk maçla beraber istediğimiz ivmeyi yakalayıp seri galibiyetler ile yukarıya tırmanışı başlatacağız" dedi.

Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu ile Genel Müdür ve İcra Kurulu Üyesi Soner Soykan, bugünkü antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.

İlk olarak Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Soner Soykan, 5+2+1 (21 yaş altı) yabancı kuralının 5+3’e dönmesine yönelik başvurunun TFF’ye yaptıklarını belirterek, “Lisans kuralı gereği takımda kalan oyuncuların bizle çalışmasına federasyon izin vermişti. Tomane Mendes, Erald Çinari ve Ismael Diomande bu şekilde takımdan ayrı çalışmalarını sürdürüyordu. TFF’ye başvurular yaptık. 5+2+1 (21 yaş altı) yabancı kuralının 5+3’e dönmesine yönelik başvuruda bulunduk. Hocamız Hüseyin Eroğlu, lisansı çıkartılmayan oyuncuları görmek istedi. Bu 3 oyuncu takımla çalışmalara başladı. Hocamız, devre arasında da bizlere faydaları olabilir diye bakıyor. TFF’den gelecek cevabı bekliyoruz. Devre arasında veya devre arası gelmeden bir kontenjan açılırsa kadronun içerisinde bu futbolcuları değerlendirebiliriz” dedi.

 

Beyçimento Bandırmaspor maçında sakatlanan Yusuf Abdioğlu ve Mücahit Albayrak hakkında bilgi veren Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, “Yusuf Abdioğlu’nun baldırında yırtık odu. 3-4 hafta sürece ihtiyacı var. Mücahit'te de ayak kemiğinde kırık var. O da 7-8 hafta sahalardan uzak kalacak. Üzülüyoruz ama bunlar futbolda yaşanan durumlar. Sakatlıklar üzücü ama öyle bir takımın olması gerekiyor ki her oyuncunun hazır olmalı. Kim eksikse sistemin seni ayakta tutacağı düzen benim için çok değerli ve önemli. Sakatlıklar bahane değil. Diğer oyuncularımı hazırlayıp maç serisine devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

Hafta sonu kendi sahamızda oynayacağımız Gençlerbirliği maçına değinen Hüseyin Eroğlu, “Mutlu, gururlu ve heyecanlıyım. Kendi seyircim önünde sahaya çıkacağım. Taraftarımızın desteği bizim için değerli ve anlamlı. Ligde kolay hiçbir maç yok. Ama sahamızda büyük Samsunspor gibi oynayıp, kazanmak hedefindeyiz. Taraftar desteğiyle oynamak beni umutlandırıyor. İnşallah ilk maçla beraber istediğimiz ivmeyi yakalayıp seri galibiyetler ile yukarıya tırmanışı başlatacağız. Hedefimiz şampiyonluksa her maça aynı ciddiyetle çıkmamız gerekiyor. Her maçta en yüksek performansı ortaya koyarak oymamamız gerekiyor ki kazanalım. Bu ligde yıllardan beri çalışıyorum ‘nasıl olsa yenerim’ dediğin anda olaylar farklı boyut alabiliyor. Maçı başından sonuna kadar çok isteyerek oynaman gerekiyor ki başarılı olasın" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hüseyin Eroğlu, “Kaçan penaltılar üzücü. Penaltı kaçar ama 7 maçta 3 penaltının kaçması ve skoru etkilemesi üzücü. Penaltı kaçtıktan sonra birçok yorum yapılabilir. Kimin penaltı kullandığı tartışılabilir ama ben geldikten sonra bunun çalışmasını da çok yaptık. En az 7-8 oyuncuma penaltı çalıştırdım. Hatta futbolcularımla penaltı atışı konusunda yemeğine iddiaya girdim. Hepsi penaltı vuruşunu gole çevirdi ve ben yemek ısmarladım. En azından futbolcularımı motive etmek için yemek kaybettim ama ‘hiç kaçırmaz’ diye düşündüğümüz bir oyuncu kaçırdı. Geriye dönüp bir şeyi değiştiremeyiz. Penaltı anlamında diğer oyuncularımızı da hazırlayacağız. Sadece 1 değil, 2-3 kişiye penaltı görevi vereceğiz. Kim kendini en iyi hissediyorsa o penaltıyı kullanacak. Son maçta kaçan penaltıyla ilgili ilk yazığımız isim Douglas Tanque’ydi ama penaltı kaçtı. Bundan sonraki maçlarda penaltıları değerlendirmek istiyoruz” dedi. 

0 Yorum

Yorum Yap